Wtorki z JPK_VAT - szkolenia w urzędzie skarbowym

Pszczyna01.12.2017, 10:55

Jesteś mikroprzedsiębiorcą? Nie wiesz co to JPK_VAT? Urząd Skarbowy w Pszczynie zaprasza na szkolenia.

W grudniowe wtorki (5, 12 i 19 grudnia) o godz. 13.00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Pszczynie będą prowadzone specjalne szkolenia, podczas których będzie można dowiedzieć się, czym jest Jednolity Plik Kontrolny, jak go wygenerować i wysłać oraz jak uniknąć błędów w jego przygotowaniu.

Akcja skierowana jest w szczególności do mikroprzedsiębiorców – to oni bowiem od 2018 roku dołączą do grona podmiotów objętych obowiązkiem wysyłania JPK_VAT. W powiecie pszczyńskim dotyczy to przeszło 3 tys. przedsiębiorców.

JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Informacje do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych firmy. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na przesyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego jeszcze w tym roku za listopad i grudzień 2017, będą mogli liczyć na szybszy zwrot VAT (czas oczekiwania zostanie im skrócony z 60 do 25 dni).
US Pszczyna

 

Reklama

 

pako

T G+ F

Zobacz także

Nowe przepisy dla przedsiębiorców
Nowe przepisy dla przedsiębiorców
Wypełnij ankietę o technologiach informatycznych
Wypełnij ankietę o technologiach informatycznych
JSW ma nowy plan dla kopalni Krupiński
JSW ma nowy plan dla kopalni Krupiński

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19