WST zaprasza na zajęcia z rysunku

08.09.2006, 16:30

Od września Wyższa Szkoła Techniczna z Katowic zaprasza małych i dużych pasjonatów sztuki na zajęcia z rysunku. Zajęcia będą odbywać się w trzech kategoriach wiekowych. Wśród prowadzących są doświadczeni architekci oraz plastycy z akademii sztuk pięknych. Szczegóły organizacyjne dostępne są pod numerem 32 202 50 34 lub www.wst.com.plNareszcie pomyślano o popularyzacji zajęć plastycznych wśród dzieci, młodzieży ale również i osób dorosłych. Rysunek i malarstwo to w dobie komputera mało popularne hobby. Tymczasem w zastraszającym tempie rośnie nam pokolenie dyslektyków. Jak mówią specjaliści z poradni pedagogicznych to właśnie coraz mniejszy udział zajęć manualnych w młodym wieku, między innymi takich jak rysunek odpowiada za taki stan rzeczy.

Co gorsza zajęcia plastyczne kończą się na poziomie szkoły podstawowej. Tak więc wiele faktycznie uzdolnionych osób nawet nie zdaje sobie sprawy z posiadania talentu plastycznego, bądź też nie ma okazji rozwinąć go. Z niepokojem sama obserwuję to zjawisko wśród młodych ludzi, wielu z nich dosłownie nie potrafi trzymać ołówka – mówi arch. Małgorzata Mataniak-Pakuła wykładowca Wyższej Szkoły Technicznej i Dyrektor ds. Rozwoju. Dlatego postanowiliśmy sami włączyć się do działania i spopularyzować rysunek, malarstwo, rzeźbę jako znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, który równocześnie może być przeciwwagą do czasu spędzonego z myszką w ręku.

Uprawianie technik rysunkowych i malarskich to nie tylko sprawność warsztatowa i tzw. talent, to również sposób obserwowania świata, kształtowanie wrażliwości estetycznych. Kolejna grupa wiekowa do której kierujemy ofertę naszych zajęć to osoby dorosłe, które chciałyby poprawić swoje umiejętności plastyczne pod okiem specjalistów. Wiemy, iż wiele osób starszych amatorsko para się rysunkiem i malarstwem lub też chciałoby spróbować swych sił w tej dziedzinie.

WST

ez

T G+ F

Zobacz także

PCKul zaprasza panie na zajęcia latino solo
PCKul zaprasza panie na zajęcia latino solo
GOK zaprasza na zajęcia
GOK zaprasza na zajęcia
66-latek ukradł telefon, bo chciał "znaleźne"
66-latek ukradł telefon, bo chciał "znaleźne"
Policja szuka świadków wypadku w Górze
Policja szuka świadków wypadku w Górze
6-letni chłopiec wypadł z okna
6-letni chłopiec wypadł z okna

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18