Wspomnienie wakacji - podsumowanie konkursu

09.12.2013, 11:36

Powiat

7 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie II Konkursu Dziennikarsko-Fotograficznego „Wspomnienie wakacji”. Po trzech miesiącach, jakie upłynęły od momentu ogłoszenia konkursu, w I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, zgromadzili się wszyscy nagrodzeni młodzi uczestnicy konkursu wraz ze swymi opiekunami.

Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane przez trzy współpracujące podmioty: Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak”, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, Zakład Fotograficzny MG Foto Marka Grucki. Patronat nad konkursem objął starosta pszczyński i burmistrz Miasta Pszczyna. Patronami medialnymi natomiast zostały pszczyńskie portale internetowe pless.pl i infopres.pl oraz „Gazeta Pszczyńska” i „Głos Pszczyński”.

W konkursie wzięło udział 33 uczniów z 9 placówek oświatowych z terenu powiatu pszczyńskiego. Laureaci konkursu, w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, zostali nagrodzeni cennymi i atrakcyjnymi nagrodami. Wszystko to było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu sponsorów. Celem konkursu było promowanie wszelkich form turystyki, jak i umiejętności fotograficznych oraz twórczych.

W skład komisji konkursowej, która oceniała prace weszli: Mirella Lubecka, Agnieszka Szczypka-Wojciech, Marcin Bienioszek, Marek Grucka, Artur Wojciech.

Laureatami konkursu zostali:
- w kategorii szkół podstawowych: I miejsce Karolina Krokocka, SP nr 16 Studzienice, II miejsce Karolina Olszowiec, SP nr 10 Piasek, III miejsce Aleksandra Szkołda, SP Suszec,
- w kategorii szkół gimnazjalnych: I miejsce Bartosz Hernas, PG im. Powstańców Śląskich” w Miedźnej, II miejsce Kinga Łukaszek, PG im. Powstańców Śląskich” w Miedźnej, III miejsce Dominika Kuszek, PG im. Powstańców Śląskich” w Miedźnej,
- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce Józef Gach, PZS nr 1, II miejsce Michał Gumułka, I LO Pszczyna, III miejsce Karina Filip, ZSO w Pawłowicach.

Nagrodzone prace zobaczyć można na stronie UKST „Diablak” www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Nagrody wręczyli dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie , Marcin Bienioszek oraz prezes UKST „Diablak”, Artur Wojciech. Spotkanie, na którym wręczono również podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy zachęcili uczniów do wzięcia udziału w konkursie połączone było z podsumowaniem konkursów organizowanych przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

Jako organizatorzy konkursu składamy serdeczne podziękowania wszystkim organizacjom i firmom, które czynnie wsparły inicjatywę, a są to: MG FOTO Marek Grucka, Agencja Rozwoju I Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o., Sklep Podróżnika, Mount Sp. z o. o (Hi Mountain), Stacja Diagnostyczna przy ul. Bogedaina 21 w Pszczynie, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Księgarnia Cyartak, firma Patentus, Pszczyńskie Centrum Kultury, Salon i Serwis Komputerowy Unikomp, a także Starostwo Powiatowe w Pszczynie oraz Urząd Miejski w Pszczynie.

Liczymy na to, że z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego uda się nam zorganizować kolejną edycję tego konkursu, z równie atrakcyjnymi nagrodami oraz z takim, jak w tym roku, zaangażowaniem sponsorów i lokalnych instytucji. Wszystkim laureatom, uczestnikom i zaangażowanym nauczycielom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

Opiekunowie UKST „DIABLAK”
Agnieszka Szczypka-Wojciech i Artur Wojciech

jack

T G+ F

Zobacz także

Podsumowanie I Konkursu Dziennikarsko-Fotograficznego
Podsumowanie I Konkursu Dziennikarsko-Fotograficznego
Podsumowanie konkursu plastycznego
Podsumowanie konkursu plastycznego
Jedź za darmo autobusem! Europejski Dzień bez Samochodu
Jedź za darmo autobusem! Europejski Dzień bez Samochodu
Powiat edukuje rodziców i nauczycieli z zagrożeń w sieci
Powiat edukuje rodziców i nauczycieli z zagrożeń w sieci
Noc Bibliotek w pszczyńskiej bibliotece
Noc Bibliotek w pszczyńskiej bibliotece

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18