(fot. KPP Pszczyna)

Wspólne patrole sokistów i policjantów

Kraj13.11.2019, 13:03

Wspólne patrole sokistów i policjantów zaplanowano w związku z przygotowanymi przez członków Rady Strategicznej oraz Członków Grupy Roboczej „Przestępczość i nielegalna migracja” działaniami zakładającymi eliminację przestępczości na obszarach kolejowych.

Działania zaplanowano na dwa dni, 13 i 14 listopada. Mają one na celu kontrolę osób przemieszczających się na obszarze kolejowym, sprawdzanie ich tożsamości i legalności pobytu, kontrolę przestrzegania przepisów porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia i kradzieży infrastruktury kolejowej.

13 i 14 listopada policjanci z Pszczyny i funkcjonariusze SOK-u z posterunku w Czechowicach-Dziedzicach, podczas wspólnych patroli będą zwracać szczególną uwagę na ewentualne próby: dewastacji, wandalizmu, nanoszenia na elewacje budynków kolejowych tzw. graffiti, zniszczenia lub włamania do wagonów kolejowych, antyspołeczne zachowania, takie jak na przykład akty agresji, kradzieże na szkodę podróżnych, kradzieże elementów infrastruktury, głównie metali kolorowych, nielegalnej migracji, zażywania narkotyków, spożywania alkoholu i inne wykroczenia lub przestępstwa mogące wystąpić na tego typu obszarze.

Wspólne patrole różnych służb mają służyć wymianie doświadczeń i wzajemnym wsparciu podczas ewentualnych interwencji. To, gdzie znajdują się najbardziej ustronne miejsca, gdzie mogą ukrywać się przestępcy lub osoby poszukiwane, jak odróżnić pozbawione już otuliny okablowanie  i wreszcie,  jak poruszać się bezpiecznie w rejonie torów wiedzą bowiem najlepiej funkcjonariusze straży ochrony kolei. Wiedzą chętnie dzielą się z policjantami, opisując najczęstsze zagrożenia, rodzaje kradzionych sprzętów i sposoby działania sprawców. Wymiana spostrzeżeń stanowi później bogatą bazę informacji i wyjściową do planowania kolejnych wspólnych akcji służb mundurowych.

Wsparcie działań SOK i włączenie się policjantów do udziału w 18 już edycji akcji „ 24- Blue RAD” realizowanej w ramach międzynarodowej organizacji państw członkowskich UE- RAILPOL będzie stanowić część zadań dla pełniących służbę w terenie mundurowych.

(źródło: KPP Pszczyna)

Reklama

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

Co dalej z tunelem przy Dworcowej w Pszczynie?
Co dalej z tunelem przy Dworcowej w Pszczynie?
Kolej na kolej, czyli...
Kolej na kolej, czyli...
Przy Starym Dworcu stanie ławka solarna
Przy Starym Dworcu stanie ławka solarna
Nocny wypadek z udziałem pijanego kierowcy
Nocny wypadek z udziałem pijanego kierowcy
50% dofinansowania na wymianę nawierzchni Orlika
50% dofinansowania na wymianę nawierzchni Orlika
Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze w Pszczynie
Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze w Pszczynie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20