Wspinaj się z „Diablakiem”

17.03.2014, 10:19

Powiat

14 marca odbyły się kolejne z serii zajęć na ściance wspinaczkowej, organizowane w ramach działalności Uczniowskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Diablak”. Adresatem zajęć jest przede wszystkim młodzież szkół powiatu pszczyńskiego. Klub prowadzi kolejny cykl szkoleń wspinaczkowych, zarówno dla uczniów już wspinających się, jak i dla tych, dla których był to pierwszy kontakt z tym sportem.

Uczestnicy piątkowych zajęć doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Nowa grupa uczestników poznała podstawowe zasady asekuracji i wspinania oraz praktycznie je przećwiczyła poprawiając i doskonaląc technikę. Tym razem dodatkowym elementem, dla stałych bywalców zajęć, była możliwość przećwiczenia technik zakładania ekspresów. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć. W ciągu 3,5 godziny zajęć każdy z uczestników pokonał kilkakrotnie drogi wspinaczkowe o zróżnicowanej trudności, dostosowanej do indywidualnych umiejętności. Jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się rozbudzić zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży naszego powiatu i kontynuować systematyczne wyjazdy szkoleniowe. Ciągle liczymy na zainteresowanie uczniów pszczyńskich szkół tą formą rekreacji. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia były jak najbardziej bezpieczne.

Już teraz zapraszamy na następne zajęcia, które odbędą się 4 kwietnia 2014 r. Szczegóły wyjazdu znajdują się na stronie Klubu www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Chcielibyśmy również poinformować, że istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na działalność „Diablaka” nr KRS 0000346362, należy podać również cel szczegółowy UKST „DIABLAK. Bliższe informacje na niniejszy temat znajdują się również na stronie Klubu. Zebrane środki chcielibyśmy przeznaczyć na dalszy rozwój Klubu, który od kilku już lat aktywnie działa na rzecz uczniów, a także dorosłych mieszkańców Pszczyny i okolic.

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Opiekunowie Klubu: Agnieszka i Artur Wojciechowie

jack

T G+ F

Zobacz także

Wspinaj się z „Diablakiem”
Wspinaj się z „Diablakiem”
Wspinaj się z Diablakiem
Wspinaj się z Diablakiem
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18