Wróbelki ćwierkają o zwycięstwie

19.02.2007, 15:38

Najlepszym zespołem I Młodzieżowego turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza, który odbył się hali namiotowej przy SP 4 w Pszczynie została drużyna Wróbelków Andrzeja M.

Zwycięstwo tego zespołu było bezapelacyjne. Wszystkie sześć spotkań, które futboliści Wróbelków rozegrali podczas zawodów zakończyło się ich zwycięstwami, często nawet bardzo wysokim.W całych rozgrywkach zdobyli 36 goli, tracąc przy zaledwie cztery. W swoim składzie mieli najlepszego strzelca turnieju, Michała Majnusza (autora aż 23 goli!) oraz najlepszego zawodnika, Pawła Czmajducha. Te wszystkie atuty potwierdzają tylko tezę, kto w zawodach na osiedlu Daszyńskiego był najlepszy.

W finale Wróbelki Andrzeja M. pokonały 8:2 zespół Ścierwoticos, który także bez porażki przeszedł rozgrywki grupowe i półfinał. W najważniejszym meczu musiał jednak przełknąć gorycz porażki.

Trzecie miejsce zajął zespól Skazani na sukces, którzy pokonał Młodzieżowy FC. Wcześniej oba zespoły uległy w półfinałach: Skazani na sukces 0:3 ekipie Ścierwoticos, a MFC 0:4 Wróbelkom. Mówi się, że najgorzej w zawodach sportowych jest zająć czwarte miejsce. Tym razem „pechowe” miejsce przypadło Młodzieżowemu FC. Humory piłkarzy tej drużyny poprawiły się jednak w momencie, kiedy ich bramkarz, Zbigniew Blaut został wybrany najlepszym zawodnikiem właśnie na tej newralgicznej pozycji.

I Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej to kolejna propozycja sportowa, która w ostatnim czasie przygotował Zarząd Osiedla Daszyńskiego(który jest głównym organizatorem. Oprócz Zarządu w organizowanie turnieju zaangażowani byli „Przyjaciele” oraz MORiS Pszczyna). W zawodach tych wystąpiło 10 drużyn (zarówno „dzikich” jak i klubowych) złożonych z chłopców urodzonych w i po 1991 roku.

Podczas tych zmagań w głowach organizatorów narodził się kolejny pomysł na piłkarski turniej. Tym razem drużyn złożonych z uczniów szkól podstawowych. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Klasyfikacja: 1. Wróbelki Andrzeja M., 2. Ścierwoticos, 3. Skazani na sukces, 4. Młodzieżowy FC, 5. Orły Mirosława K. 6. LKS Wisła Wielka, 7. TS Lider, 8. UKS Pszczyna, 9. Szybkie leszcze, 10. Znicz Jankowice.