(fot. UG Pawłowice)

Wójt gminy Pawłowice włączył się w kampanię „STOP HEJTOWI, nie oczerniaj górnika”

Pawłowice23.07.2020, 16:47

Wójt gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel włączył się w kampanię „STOP HEJTOWI, nie oczerniaj górnika” prowadzonej przez JSW SA i Fundację JSW.

3 lipca, w Urzędzie Gminy wójt aktywnie brał udział w nagraniu spotu. 

Akcja polega na nagraniu różnych prezydentów, wójtów, burmistrzów gmin, w których koncentruje się działalność Fundacji JSW.  Włodarze gmin wypowiadają do kamery hasła kampanii m. in. „Nie pozwólmy by lęk odebrał nam ludzkie odruchy”, „Powiedzmy stop nienawiści”, „Szukanie winnego nie pomaga zwalczyć wirusa”, „Tylko razem damy rade pokonać pandemie”, „Hejt zawsze boli tak samo”.

Kampania „STOP HEJTOWI, nie oczerniaj górnika” jest odpowiedzią na negatywne emocje, które pojawiły się podczas pandemii koronawirusa i ma na celu zatrzymanie nieuzasadnionej fali wrogości, z jaką spotykają się górnicy oraz ich rodziny.

W drugiej części spotkania odbyła się rozmowa z wójtem o dotychczasowej współpracy z Fundacją JSW. Otrzymane darowizny wsparły szereg wydarzeń i  przedsięwzięć organizowanych przez gminę m.in. "Program profilaktyki i wczesnego wykrywania boreliozy wśród mieszkańców gminy Pawłowice na lata 2019 - 2020", zakup samochodu osobowego dla policji, wyposażenie placu zabaw wraz z ogrodzeniem przy Miasteczku Ruchu Drogowego w Osiedlu Pawłowice, obchody Święta Niepodległości .

Fundacja wspiera również wszelkie inicjatywy w obszarze nauki, edukacji, oświaty i wychowania. W tym roku dzięki  pieniądzom z Fundacji  powstały specjalistyczne pracownie do nauczania języków obcych w Szkole Podstawowej nr 2  oraz w Szkole Podstawowej nr 1 w Pawłowicach. Z pieniędzy z fundacji skorzystał też Zespół Szkół Ogólnokształcących wyposażając klasopracownię do nauki zawodu technik-elektryk i fizyki.  

Dodatkowo z pomocy Fundacji JSW mogą korzystać inne podmioty działające na terenie gminy, m.in stowarzyszenia, kluby sportowe, a nawet parafie. W ten sposób pozyskano pieniądze na prace konserwatorskie i restauratorskie polichromii ścian nawy kościół  św. Katarzyny w Pielgrzymowicach, o których pisaliśmy na naszej stronie.

(źródło: UG Pawłowice)

KK

T G+ F

Zobacz także

6 sierpnia: Aktualny raport o sytuacji epidemiologicznej
6 sierpnia: Aktualny raport o sytuacji epidemiologicznej
Odpust dla hejterów! Przyjdź się ujawnić!
Odpust dla hejterów! Przyjdź się ujawnić!
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18