Potok Goczałkowicki podczas ulewnych dni dawał się we znaki mieszkańcom Goczałkowic-Zdroju.

Wody Polskie wzięły Potok Goczałkowicki

Goczałkowice-Zdrój10.03.2018, 12:06

Regulację Potoku Goczałkowickiego dokończy nowo powstała państwowa instytucja – Wody Polskie.

Z dniem 1 stycznia br. utworzone zostało Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, które przejęło zadania wykuwane dotychczas przez regionalne zarządy gospodarki wodnej oraz marszałków województw, związane z utrzymaniem wód, mienia oraz inwestycjami w gospodarce wodnej.

To właśnie podległy marszałkowi województwa śląskiego Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach odpowiadał do tej pory za realizację inwestycji w Goczałkowicach-Zdroju. Jednostka ta jest obecnie likwidowana.

Długo oczekiwana przez mieszkańców Goczałkowic-Zdroju regulacja Potoku Goczałkowickiego ruszyła wiosną ub. roku. Zadanie za kwotę 9 mln 383 tys. 177 zł wykonuje konsorcjum firm: Wyrobek Sp. z o.o. z Rudołtowic oraz Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o. z Pszczyny. Obecnie roboty budowlane prowadzone są w rejonie ul. św. Anny. Z powodu prac ulica te będzie zamknięta do 24 marca. W tym czasie zostaną wykonane roboty związane z przebudową przepustu pod drogą.

Inwestycja jest współfinansowana przez gminę Goczałkowice-Zdrój (1,2 mln zł) oraz powiat pszczyński. Podczas lutowej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o udzieleniu dotacji dla Wód Polskich w wysokości 500 tys. zł z przeznaczeniem na regulację Potoku Goczałkowickiego.

Czy zawirowania związane z powstaniem Wód Polskich będą miały wpływa na realizację inwestycji? Zdaniem rzecznika prasowego tej instytucji, Sergiusza Kieruzela, prace budowlane przebiegają zgodnie z planem.  - Połowa tego roku, to termin zakończenia inwestycji, którego się trzymamy – mówi Sergiusz Kieruzel.

 

Reklama

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Potok przyjmie więcej wody
Potok przyjmie więcej wody
Potok Goczałkowicki : marszałek się wycofał, dołożyła gmina
Potok Goczałkowicki : marszałek się wycofał, dołożyła gmina
Będzie nowa winda w pszczyńskim ratuszu
Będzie nowa winda w pszczyńskim ratuszu

Komentarze:

Jozin z nad potoka 2018-03-10 godz. 22:33
Jak tak mają wyglądać konsorcja w tym Kraju To Zachowaj Panie Ten Kraj od takiej za..............zy
treść:
autor:

SQL: 20