Wizyta wicemarszałka Greli

10.08.2006, 14:47

Pod znakiem atrakcji turystycznych ziemi pszczyńskiej upłynęła w ubiegły wtorek wizyta wicemarszałka Jana Greli i dyrektor Śląskiej Agencji Turystycznej, Agnieszki Sikorskiej.

Wizyta rozpoczęła się spotkaniem z wicestarostą Krystianem Szostakiem. Była to okazja do podsumowania roku członkostwa Starostwa Powiatowego w Śląskiej Agencji Turystycznej. – Wicemarszałek stwierdził, że po raz kolejny upewnił się, jesteśmy zawsze krok do przodu w stosunku do pozostałych regionów w zakresie promocji czy poszukiwania nowych możliwości – powiedział Dariusz Skrobol, naczelnik wydziału promocji . Jeśli chodzi o działania ŚOT-u, w niedługim czasie ma powstać mapa województwa śląskiego, gdzie powiat pszczyński będzie mocno wyeksponowany.Wicemarszałek spotkał się z prezesem Agencji Rozwoju i promocji Ziemi Pszczyńskiej, Jackiem Patykiem. Przedstawiona została koncepcja stworzenia regionalnego centrum, które zajmowałoby się promocją lokalnych produktów turystycznych. Wicemarszalek Grela gościł także w pszczyńskim Biurze Informacji Turystycznej.


W programie wizyty znalazła się też prezentacja prywatnych zbiorów maszyn rolniczych, sprzętów wsi pszczyńskiej, zegarów, monet z epoki. Ich właścicielem jest Tadeusz Żyła z Jankowic. Odbyło się też spotkanie z nadleśniczym Tetlą i Izabelą Pigan, które dotyczyło oczywiście projektowanej ścieżki dydaktycznej przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Jankowicach, gdzie w najbliższym czasie będzie można podziwiać pszczyńskie żubry.

Goście mogli też spróbować oblatów pszczyńskich i podpatrzeć, w jaki sposób produkowany jest nasz nowy produkt turystyczny. To właśnie na ich bazie mają powstać „oblaty śląskie”. Receptura będzie ta sama, zmieni się tylko opakowanie, na którym pojawi się herb województwa i największe atrakcje województwa śląskiego. (fot. starostwo powiatowe)

agw

T G+ F

1

1
1

Zobacz także

Delegacja z Ukrainy odwiedziła Pszczynę
Delegacja z Ukrainy odwiedziła Pszczynę
Wizyta w Europarlamecie
Wizyta w Europarlamecie
Zespół Mole zagra na Bankowej
Zespół Mole zagra na Bankowej
W pawłowickiej podstawówce powstanie patio
W pawłowickiej podstawówce powstanie patio
Nowy kontrakt dla pszczyńskiego hospicjum
Nowy kontrakt dla pszczyńskiego hospicjum
Wandale wyrwali młode drzewka
Wandale wyrwali młode drzewka

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18