(fot. UG Pawłowice)

Wirtualny przewodnik po pawłowickim cmentarzu

Pawłowice02.08.2019, 08:30

Pojawiła się możliwość korzystania z internetowej strony z mapą cmentarza komunalnego w Pawłowicach. Dzięki przeglądarce można odnaleźć dane o każdym grobie i osobach w nich pochowanych wraz z miniaturą zdjęcia nagrobka.

Aby skorzystać z bazy, należy wejść na stronę: http://mogily.pl/pawlowice. W wyszukiwarce wpisujemy nazwisko zmarłego, można wyszukać lokalizację grobu, datę urodzenia i zgonu oraz zdjęcie nagrobka. Funkcja sortowania umożliwia wyszukanie osób najstarszych, najwcześniej urodzonych lub zmarłych.

Z kolei w zakładce "galeria" można zobaczyć nagrobki i krzyże z różnych okresów.

Zakładka "rocznice" przypomina o osobach zmarłych danego dnia kalendarzowego. Z zebranych informacji powstanie galeria zasłużonych, gdzie zostanie umieszczony opis ich życia lub osiągnięć. Ten dział w zamiarze twórców ma być cały czas rozwijany, a informacje nadal gromadzone. Stroną administruje Gminny Zespół Komunalny w Pawłowicach, który zarządza cmentarzem.

W kwietniu i maju, na zlecenie GZK, firma BlowHD Technology z Iwierzyc przeprowadziła na cmentarzu komunalnym inwentaryzacje. Dokonała ona pomiarów geodezyjnych, spisu z natury wszystkich osób pochowanych na cmentarzu, pozwoliło to stworzyć system administracji oraz stronę internetową cmentarza. Nie jest to pierwsza realizacja tego wykonawcy, firma stworzyła już około 237 wirtualnych cmentarzy w całej Polsce.

(źródło: UG Pawłowice)

KK

T G+ F

Zobacz także

Miejsc na cmentarzach w Pszczynie coraz mniej
Miejsc na cmentarzach w Pszczynie coraz mniej
Ciszej nad tą trumną
Ciszej nad tą trumną
PALP: sezon oficjalnie zakończony
PALP: sezon oficjalnie zakończony
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18