Wiosennie w Beskidzie Sądeckim

Powiat10.04.2019, 14:36

6 kwietnia turyści biorący udział w wycieczce zorganizowanej przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” mieli możliwość zapoznania się z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi Beskidu Sądeckiego.

Uczestnicy wycieczki przeszli trasę z Przełęczy Wierchomla Wielka przez Runek na Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.) i dalej do Doliny Czarnego Potoku.

Podczas wędrówki została przedstawiona topografia obszaru wycieczki oraz pobliskich i dalszych pasm górskich, wraz z anegdotami na temat wybranych gór. Pokrótce przedstawiono również historię terenu. Turystom umożliwiono także zwiedzanie Krynicy Zdroju.

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Jako organizatorzy cieszymy się z zainteresowania naszymi wycieczkami. Do udziału w nich zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki:
27.04.2019 r. – VI Rajd Górski Dla Uczniów Szkół Podstawowych „Miziowa 2019”
28.04.2019 r. – wycieczka rodzinna w Beskid Śląski (Czantoria)
10.05.2019 r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej
12.05.2019 r. – wycieczka w Gorce
17.05.2019 r. – wycieczka rodzinna w Pasmo Czeretników
6-7.07.2019 r. – wycieczka do Berlina

UKST „Diablak”

jack

T G+ F

Zobacz także

UKST Diablak zdobył Babią Górę zimą! [FOTO]
UKST Diablak zdobył Babią Górę zimą! [FOTO]
Diablak w drodze na Policę
Diablak w drodze na Policę
Pawłowickie placówki oświatowe w dobie pandemii
Pawłowickie placówki oświatowe w dobie pandemii
Szybka kolej: o trasach ze śląskimi samorządowcami
Szybka kolej: o trasach ze śląskimi samorządowcami
Pomaganie przez bieganie
Pomaganie przez bieganie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18