Weź krzesełko na operę

08.06.2011, 08:24

Pszczyna

Ogromna scena powstaje na tarasach Muzeum Zamkowego w Pszczynie, gdzie w sobotę o godz. 20.00 artyści Opery Śląskiej w Bytomiu wystawią „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki. To pierwsze tego typu wydarzenie muzyczne w Pszczynie.


- Warto zabrać ze sobą parasole oraz odpowiednie obuwie, ponieważ impreza odbędzie się bez względu na pogodę – mówi Maciej Kluss, dyrektor Muzeum Zamkowego, który czuwa nad organizacją wydarzenia. Widzowie, którzy tego dnia zdecydują się przyjechać do Pszczyny, nie będą musieli płacić wejściówek. Impreza ma charakter otwarty. Łąka naprzeciw zamku stanowić będzie wielką widownię. Wielu zainteresowanych planuje zabrać turystyczne krzesełka, dzięki czemu można będzie poczuć się jak w prawdziwej operze, z jedną różnicą - bez dachu nad głową.

– Łąka jest w stanie pomieścić nawet 15 tys. widzów, więc dla każdego znajdzie się miejsce. Bardzo prosimy o korzystanie z parkingów na obrzeżach, poza ścisłym centrum, ponieważ starówka tego dnia będzie zamknięta – informuje Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny.

Jeżeli sprawdzą się zapowiedzi, w sobotę 11 czerwca Pszczynę czeka prawdziwe oblężenie. (źródlo: UM)

ram

T G+ F

Zobacz także

Wyjazd na operę
Wyjazd na operę "Carmen"
Wyjazd na rock-operę
Wyjazd na rock-operę
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Chatka żubra przy Pokazowej Zagrodzie
Chatka żubra przy Pokazowej Zagrodzie
Komunikat Burmistrza Pszczyny
Komunikat Burmistrza Pszczyny

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18