(fot. archiwum)

Weekendowy rozkład jazdy!

Powiat06.09.2019, 11:21

Nie masz jeszcze pomysłu, jak spędzić wolny czas w weekend? Spokojnie, pomożemy! Przedstawiamy weekendowe wydarzenia w naszym powiecie.

Dożynki w Rudziczce

Tegoroczna uroczystość odbędzie się w sobotę, 7 września na terenach przy Remizo-Świetlicy w Rudziczce. Impreza rozpocznie się o godz. 13.00 mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Rudziczce, z którego następnie wyruszy korowód dożynkowy. Po ceremoniale dożynkowym i wręczeniu wyróżnień będzie okazja do wspólnego świętowania z artystami i artystkami z najbliższej okolicy oraz zespołami: Kapela Pieczarki, Cantare, Rube Świnÿe. Więcej informacji tutaj.

Rajd Śląska

Największa na Śląsku impreza motorsportowa znów zawita do Suszca. Organizatorzy z Automobilklubu Ziemi Tyskiej przygotowali ciekawe trasy i liczne atrakcje dla kibiców. Tegoroczna edycja rajdu jest także częścią obchodów 100-lecia Powstań Śląskich. Sprawdź szczegóły.

Koncert Hengelo w Pawłowicach

Zespół Hengelo wystąpi 7 września br. w ramach Młodzieżowych Dni Kultury w Pawłowicach. Wejściówka na koncert kosztuje 15 zł. Szczegóły wydarzenia.

V edycja Festiwalu Jazz i Literatura

W sobotę, 7 września jako zapowiedź piątej edycji festiwalu Jazz&Literatura w Sali lustrzanej Muzeum odbędzie się koncert solowy wybitnego argentyńskiego pianisty i kompozytora Julio Mazziottiego. Więcej informacji o koncercie.

Piknik charytatywny dla Helenki

W sobotę, 7 września w pszczyńskim parku odbędzie się piknik charytatywny dla Helenki. Podczas wydarzenia będą zbierane środki na leczenie i rehabilitację chorej na białaczkę i wodogłowie dziewczynki. Dowiedz się więcej.

8. Narodowe Czytanie

7 września już po raz 8. odbędzie się akcja Narodowe Czytanie. W Pszczynie i Goczałkowicach-Zdroju przeczytamy wspólnie polskie nowele. Sprawdź szczegóły.

Dożynki we Frydku

Wójt Gminy Miedźna zaprasza na Dożynki Gminne. Wydarzenie odbędzie się 8 września 2019 r. na terenie boiska we Frydku. Więcej o dożynkach znajdziesz tutaj.

Dożynki w Pszczynie

Uroczystości rozpocznie msza o godzinie 13.00 w kościele św. Jadwigi Ślaskiej. Następnie korowód dożynkowy przejdzie spod kościoła ulicami Staromiejską, Doświadczalną i Zbożową, przy której odbędzie się impreza. Dowiedz się więcej.

Parafialny Festyn Rodzinny

W niedzielę, 8 września parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie zaprasza na 26. festyn parafialny. Wystąpi między innymi Exodus 15 - jeden z czołowych zespołów na polskiej scenie muzyki chrześcijańskiej. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Pszczyński Jarmark Staroci

W niedzielę, na pszczyńskim Rynku odbędzie się kolejna edycja Jarmarku Staroci. Jarmark organizowany jest przez burmistrza Pszczyny, Dariusza Skrobola oraz Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Organizatorzy wydarzenia zapraszają wystawców, kolekcjonerów i wielbicieli starych przedmiotów na rynek w godzinach 9.00 - 18.00. Więcej informacji.

 

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Pszczyńskie imprezy w październiku
Pszczyńskie imprezy w październiku
Imprezy z parku na rynek
Imprezy z parku na rynek
„Powstaniec Śląski”  przypomina o historii podczas podróży
„Powstaniec Śląski” przypomina o historii podczas podróży
Tacy jesteśmy. Popołudnie dla dzieci z piosenką i wierszem w Pszczyńskim Centrum Kultury
Tacy jesteśmy. Popołudnie dla dzieci z piosenką i wierszem w Pszczyńskim Centrum Kultury
Europejskie Dni Dziedzictwa w Skansenie i Zamku już w ten weekend! Zobacz program
Europejskie Dni Dziedzictwa w Skansenie i Zamku już w ten weekend! Zobacz program
Pawłowice: wzrost finansowania inwestycji i dotacje Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Pawłowice: wzrost finansowania inwestycji i dotacje Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18