(fot. archiwum)

Weekendowy rozkład jazdy!

Powiat06.09.2019, 11:21

Nie masz jeszcze pomysłu, jak spędzić wolny czas w weekend? Spokojnie, pomożemy! Przedstawiamy weekendowe wydarzenia w naszym powiecie.

Dożynki w Rudziczce

Tegoroczna uroczystość odbędzie się w sobotę, 7 września na terenach przy Remizo-Świetlicy w Rudziczce. Impreza rozpocznie się o godz. 13.00 mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Rudziczce, z którego następnie wyruszy korowód dożynkowy. Po ceremoniale dożynkowym i wręczeniu wyróżnień będzie okazja do wspólnego świętowania z artystami i artystkami z najbliższej okolicy oraz zespołami: Kapela Pieczarki, Cantare, Rube Świnÿe. Więcej informacji tutaj.

Rajd Śląska

Największa na Śląsku impreza motorsportowa znów zawita do Suszca. Organizatorzy z Automobilklubu Ziemi Tyskiej przygotowali ciekawe trasy i liczne atrakcje dla kibiców. Tegoroczna edycja rajdu jest także częścią obchodów 100-lecia Powstań Śląskich. Sprawdź szczegóły.

Koncert Hengelo w Pawłowicach

Zespół Hengelo wystąpi 7 września br. w ramach Młodzieżowych Dni Kultury w Pawłowicach. Wejściówka na koncert kosztuje 15 zł. Szczegóły wydarzenia.

V edycja Festiwalu Jazz i Literatura

W sobotę, 7 września jako zapowiedź piątej edycji festiwalu Jazz&Literatura w Sali lustrzanej Muzeum odbędzie się koncert solowy wybitnego argentyńskiego pianisty i kompozytora Julio Mazziottiego. Więcej informacji o koncercie.

Piknik charytatywny dla Helenki

W sobotę, 7 września w pszczyńskim parku odbędzie się piknik charytatywny dla Helenki. Podczas wydarzenia będą zbierane środki na leczenie i rehabilitację chorej na białaczkę i wodogłowie dziewczynki. Dowiedz się więcej.

8. Narodowe Czytanie

7 września już po raz 8. odbędzie się akcja Narodowe Czytanie. W Pszczynie i Goczałkowicach-Zdroju przeczytamy wspólnie polskie nowele. Sprawdź szczegóły.

Dożynki we Frydku

Wójt Gminy Miedźna zaprasza na Dożynki Gminne. Wydarzenie odbędzie się 8 września 2019 r. na terenie boiska we Frydku. Więcej o dożynkach znajdziesz tutaj.

Dożynki w Pszczynie

Uroczystości rozpocznie msza o godzinie 13.00 w kościele św. Jadwigi Ślaskiej. Następnie korowód dożynkowy przejdzie spod kościoła ulicami Staromiejską, Doświadczalną i Zbożową, przy której odbędzie się impreza. Dowiedz się więcej.

Parafialny Festyn Rodzinny

W niedzielę, 8 września parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie zaprasza na 26. festyn parafialny. Wystąpi między innymi Exodus 15 - jeden z czołowych zespołów na polskiej scenie muzyki chrześcijańskiej. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Pszczyński Jarmark Staroci

W niedzielę, na pszczyńskim Rynku odbędzie się kolejna edycja Jarmarku Staroci. Jarmark organizowany jest przez burmistrza Pszczyny, Dariusza Skrobola oraz Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Organizatorzy wydarzenia zapraszają wystawców, kolekcjonerów i wielbicieli starych przedmiotów na rynek w godzinach 9.00 - 18.00. Więcej informacji.

 

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Pszczyńskie imprezy w październiku
Pszczyńskie imprezy w październiku
Imprezy z parku na rynek
Imprezy z parku na rynek
Strażacy ostrzegają przed oszustami
Strażacy ostrzegają przed oszustami
Gmina Goczałkowice przekaże 100 tys. zł na zakup sprzętu dla szpitala
Gmina Goczałkowice przekaże 100 tys. zł na zakup sprzętu dla szpitala
Zmiana rozkładów jazdy i tras linii Pszczyńskiej Komunikacji Gminnej
Zmiana rozkładów jazdy i tras linii Pszczyńskiej Komunikacji Gminnej
„Muzeum Zamkowe w Pszczynie w XXI wieku” - studium muzealne
„Muzeum Zamkowe w Pszczynie w XXI wieku” - studium muzealne
Po raz 75. uczczono pamięć ofiar "Marszu Śmierci"
Po raz 75. uczczono pamięć ofiar "Marszu Śmierci"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18