Weekendowy rozkład jazdy!

Powiat09.08.2019, 14:34

Nie masz jeszcze pomysłu, jak aktywnie spędzić wolny czas? Spokojnie, pomożemy! Przedstawiamy weekendowe wydarzenia w naszym powiecie

V turniej w Pucharze Sołectw Gminy Pawłowice zostanie rozegrany w sobotę w godz. 9.00-13.00 w Golasowicach. Puchar Sołectw Gminy Pawłowice to seria ośmiu turniejów, które odbywają się w poszczególnych sołectwach gminy Pawłowice w sezonie 2019. W turniejach biorą udział drużyny reprezentujące dane sołectwo. Dowiedz się więcej tutaj.

Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca odbędzie się Pszczyński Jarmark Staroci. Organizatorzy wydarzenia zapraszają na Rynek wystawców, kolekcjonerów i wielbicieli starych przedmiotów. Jarmark będzie trwał od 9.00 do 15.00. Więcej informacji tutaj.

Warsztaty z tworzenia wianków w pszczyńskim Skansenie. Zajęcia będą miały miejsce w niedzielę w godz. 14.00-16.00. Koszt warsztatów to 10 zł + bilet wstępu do Skansenu. Szczegóły na stronie.

W niedzielę o godz. 16.00 w Parku Zamkowym w ramach XX Pszczyńskich Koncertów Plenerowych wystąpi tercet operetkowy. Zespół tworzą: Aleksandra Dyrna - sopran, Piotr Karzełek - baryton, Karol Lucjan - fortepian. Nie zabraknie popisowych arii z najsłynniejszych operetek jak "Zemsta nietoperza" czy "Księżniczka Czardasza". Usłyszymy również przebój króla opery Verdiego - "Libiamo". Dowiedz się więcej tutaj.

Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach zaprasza w niedzielę o godz. 17.00 do wspólnego plenerowego biesiadowania z regionalnymi zespołami. Wystąpią Jarząbkowianki, Niezapominajki, Pielgrzymowianie i Talizman. W programie również występ orkiestry dętej. Biesiada odbędzie się w parku przy Inhalatorium. Szczegóły na stronie.

W niedzielę o godz. 19.00 w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego odbędzie się koncert Kaludiego Kaludova i uczestników kursu mistrzowskiego. W programie przewidziane są pieśni, arie operowe i operetkowe. Dowiedz się więcej tutaj.

Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza do udziału w VII Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Pszczyńskiego. Zawody rozegrane zostaną w niedzielę na boisku piłkarskim Orlik. Więcej informacji tutaj.

 

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Mecze Iskry na boiskach sąsiednich sołectw
Mecze Iskry na boiskach sąsiednich sołectw
Mecze EURO 2012 na rynku
Mecze EURO 2012 na rynku
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Nowe lampy wzdłuż Piaskowej
Nowe lampy wzdłuż Piaskowej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18