Weekendowy rozkład jazdy!

Powiat09.08.2019, 14:34

Nie masz jeszcze pomysłu, jak aktywnie spędzić wolny czas? Spokojnie, pomożemy! Przedstawiamy weekendowe wydarzenia w naszym powiecie

V turniej w Pucharze Sołectw Gminy Pawłowice zostanie rozegrany w sobotę w godz. 9.00-13.00 w Golasowicach. Puchar Sołectw Gminy Pawłowice to seria ośmiu turniejów, które odbywają się w poszczególnych sołectwach gminy Pawłowice w sezonie 2019. W turniejach biorą udział drużyny reprezentujące dane sołectwo. Dowiedz się więcej tutaj.

Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca odbędzie się Pszczyński Jarmark Staroci. Organizatorzy wydarzenia zapraszają na Rynek wystawców, kolekcjonerów i wielbicieli starych przedmiotów. Jarmark będzie trwał od 9.00 do 15.00. Więcej informacji tutaj.

Warsztaty z tworzenia wianków w pszczyńskim Skansenie. Zajęcia będą miały miejsce w niedzielę w godz. 14.00-16.00. Koszt warsztatów to 10 zł + bilet wstępu do Skansenu. Szczegóły na stronie.

W niedzielę o godz. 16.00 w Parku Zamkowym w ramach XX Pszczyńskich Koncertów Plenerowych wystąpi tercet operetkowy. Zespół tworzą: Aleksandra Dyrna - sopran, Piotr Karzełek - baryton, Karol Lucjan - fortepian. Nie zabraknie popisowych arii z najsłynniejszych operetek jak "Zemsta nietoperza" czy "Księżniczka Czardasza". Usłyszymy również przebój króla opery Verdiego - "Libiamo". Dowiedz się więcej tutaj.

Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach zaprasza w niedzielę o godz. 17.00 do wspólnego plenerowego biesiadowania z regionalnymi zespołami. Wystąpią Jarząbkowianki, Niezapominajki, Pielgrzymowianie i Talizman. W programie również występ orkiestry dętej. Biesiada odbędzie się w parku przy Inhalatorium. Szczegóły na stronie.

W niedzielę o godz. 19.00 w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego odbędzie się koncert Kaludiego Kaludova i uczestników kursu mistrzowskiego. W programie przewidziane są pieśni, arie operowe i operetkowe. Dowiedz się więcej tutaj.

Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza do udziału w VII Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Pszczyńskiego. Zawody rozegrane zostaną w niedzielę na boisku piłkarskim Orlik. Więcej informacji tutaj.

 

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Mecze Iskry na boiskach sąsiednich sołectw
Mecze Iskry na boiskach sąsiednich sołectw
Mecze EURO 2012 na rynku
Mecze EURO 2012 na rynku
Zakończył się remont chodnika przy ul. Katowickiej w Pszczynie
Zakończył się remont chodnika przy ul. Katowickiej w Pszczynie
40 lat zespolu folklorystycznego Wolanie
40 lat zespolu folklorystycznego Wolanie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18