fot. Hospicjum św. Ojca Pio

To będzie weekend z hospicjum: nocny bieg i wyjątkowy koncert

Pszczyna11.10.2017, 09:59

W sobotę i niedzielę, 14 i 15 października w Pszczynie odbędą się dwa wydarzenia związane z Hospicjum św. Ojca Pio − Nocny Bieg i Marsz Nordic Walking z udziałem 500 zawodników oraz koncert „Głosy dla hospicjum” w wykonaniu zespołu Avocado. W ten sposób pszczyńskie hospicjum wpisuje się w obchody Światowego Dnia Hospicjów i Medycyny Paliatywnej.

W sobotę, 14 października o godz. 19.00 z pszczyńskiego Rynku wystartuje pół tysiąca uczestników, aby pokonać w jak najkrótszym czasie trasę o długości 6,7 km przez starówkę i zabytkowy park wokół reprezentacyjnego zamku w Pszczynie. Zwycięzcy biegu otrzymają nagrody ufundowane przez sponsorów. Każdy uczestnik zawodów dostanie pamiątkowy medal.

W tym roku po raz pierwszy wystartują także uczestnicy Nocnego Nordic Walking po Pszczynie, którzy przemierzą tę samą trasę co biegacze. Dla nich również  przygotowano nagrody.

Uczestnicy obu wyścigów przekazali na rzecz hospicjum kwotę wpisowego. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na kontynuację budowy Domu Świętego Ojca Pio w Pszczynie, w którym działać będzie hospicjum stacjonarne, poradnia paliatywna i dzienny oddział opieki nad osobami niesamodzielnymi.

O utrudnieniach w ruchu związanych z biegiem pisaliśmy TUTAJ.

Sobotnie imprezy sportowe poprzedzą: od godz. 16.00 występy młodych wokalistów kształcących się w Studiu Piosenki i Rehabilitacji Głosu „Voice Pless” w Pszczynie, a od godz. 17.00 koncert pszczyńskiego zespołu Now.

Jeśli dopisze pogoda na rynku pojawi się zabytkowy chevrolet. Każdy, wrzucając dobrowolny datek na rzecz  hospicjum, będzie mógł odbyć krótką przejażdżkę ekskluzywnym samochodem po pszczyńskiej starówce.

15 października niedzielny koncert w Pszczyńskim Centrum Kultury związany jest z obchodami Światowego Dnia Hospicjów i Medycyny Paliatywnej. Tegoroczne motto akcji to: „Powszechna opieka zdrowotna i paliatywna – nie zostawiajmy cierpiących w osamotnieniu”. Na całym świecie obchodom towarzyszą koncerty pod wspólnym hasłem „Głosy dla hospicjów” (Voices for Hospices).

W Pszczynie ten głos będzie sześciokrotny, bo tylu utalentowanych wokalistów tworzy zespół Avocado specjalizujący się w wykonaniach a cappella. Od 2007 roku grupa zagrała blisko 600 koncertów, m.in. na Przystanku Woodstock.

Zespół znalazł się w finale pierwszej edycji programu „X Factor” w TVN  oraz „Śpiewaj i walcz” w TVP1. Grupa zawsze związana była z Pszczyną. 10 lat temu tu dała swój pierwszy koncert, a w powiecie pszczyńskim mieszka dwóch członków zespołu. Repertuar Avocado to oryginalne aranżacje wokalne przebojów polskich i zagranicznych.

Cały dochód z koncertu, który rozpocznie się o godz. 17.00, zostanie przekazany na budowę Domu św. Ojca Pio w Pszczynie.  Bilety-cegiełki na występ Avocado można kupić w Hospicjum św. Ojca Pio i Pszczyńskim Centrum Kultury.

Dodatkowym wydarzeniem podczas koncertu będzie wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego, zorganizowanego przez hospicjum, pt. „Wolontariat − otwarte serca, otwarte dłonie”. Na konkurs nadesłano blisko 80 prac. 
Hospicjum św. Ojca Pio

pako

T G+ F

Zobacz także

Hospicyjna Rowerowa Drużyna Odlotowa
Hospicyjna Rowerowa Drużyna Odlotowa
Odlotowa jazda dla hospicjum!
Odlotowa jazda dla hospicjum!
gorący temat
Szpital w Pszczynie: NFZ zaprasza powiatową spółkę do rokowań
Szpital w Pszczynie: NFZ zaprasza powiatową spółkę do rokowań
Nowe oświetlenie na Słonecznej
Nowe oświetlenie na Słonecznej
Mają inne pomysły. A odpowiedź ta sama
Mają inne pomysły. A odpowiedź ta sama
Motocyklista w szpitalu po zderzeniu z samochodem
Motocyklista w szpitalu po zderzeniu z samochodem
Nowa hala OSM Włoszczowa w Pawłowicach
Nowa hala OSM Włoszczowa w Pawłowicach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18