We wtorek konsultacje ws. cmentarza

19.09.2011, 15:04

Pszczyna

Od maja 2009 roku w Urzędzie Miejskim trwają prace nad studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Pszczyna. W ich trakcie mieszkańcy, przedsiębiorcy oraz instytucje zgłaszali swoje uwagi do projektu.


Kilka z nich wydaje się być niezwykle istotnych z punktu widzenia rozwoju całej gminy, dlatego burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol zdecydował się poddać je konsultacjom społecznym, aby poznać stanowisko mieszkańców w danej sprawie.

Zgodnie z decyzją Rady Miejskiej popartą uchwałą z dnia 29 listopada 2007 r. nr XVI/149/07, tereny zielone znajdujące się wokół kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Boskiej Częstochowskiej radni postanowili przeznaczyć w przyszłości pod zieleń urządzoną – park, rekreacja. Tereny zielone stwarzają możliwość wykorzystania miejsca dla aktywnego wypoczynku i spędzania wolnego czasu. W czerwcu oraz lipcu br. do burmistrza Pszczyny wpłynęły jednak wnioski radnych Jana Pęciaka i Józefa Ryguły oraz księdza proboszcza Józefa Marka w sprawie przeznaczenia terenów zielonych określonych w uchwale Rady Miejskiej pod cmentarz.

W tej sprawie we wtorek 20 września o godz. 18.00, w Zespole Szkół nr 1 (ul. Kazimierza Wielkiego 5) w Pszczynie odbędzie się spotkanie, na którym przedstawione zostaną ww. wnioski złożone w formie uwag do studium oraz odbędzie się dyskusja na temat propozycji ewentualnej lokalizacji cmentarza. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani.

Mieszkańcy, firmy oraz instytucje swoje stanowisko w sprawie lokalizacji cmentarza mogą także przedstawić w formie pisemnej, składając pismo w Punkcie Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim w Pszczynie. (źródło: pszczyna.pl)

ram

T G+ F

Zobacz także

Wtorek o 16.00 kosultacje w sprawie S1
Wtorek o 16.00 kosultacje w sprawie S1
We wtorek uwaga na burze i grad!
We wtorek uwaga na burze i grad!
Cykl spotkań „Dobra starość, długie życie” w Starostwie Powiatowym
Cykl spotkań „Dobra starość, długie życie” w Starostwie Powiatowym
Chochla 2019 z finalistą programu MasterChef
Chochla 2019 z finalistą programu MasterChef

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18