Warsztaty historyczno-językowe Bruksela – Londyn

15.10.2012, 11:58

Pszczyna

W dniach od 30 września do 5 października odbyły się warsztaty historyczno-językowe uczniów ZS1 w Pszczynie (III LO/ PG2), zorganizowane przez nauczycieli języków obcych i historii.


Podróż rozpoczęła się w niedzielę, w godzinach wieczornych. Pierwszym naszym celem była Bruksela, do której dotarliśmy w poniedziałek około południa. Pogoda nam dopisywała, a i humory też. Wraz z panią przewodnik rozpoczęliśmy nasze zwiedzanie krótką przejażdżką po mieście, w trakcie której zobaczyliśmy m.in. wspaniały Pałac i Park Królewski, urocze place, imponujący Łuk Triumfalny oraz liczne pomniki w centrum miasta. Po obiedzie zapoznaliśmy się w Parlamentarium z sytuacją historyczno-polityczną Europy od początku XX w. aż do czasów obecnych, po czym udaliśmy się na zwiedzanie Parlamentu Europejskiego. Pod wieczór wybraliśmy się na wspaniały Grand Place, będącym historycznym centrum miasta - z Ratuszem z XIVw., siedzibą króla z XVIw., w której obecnie znajduje się Muzeum Miejskie oraz kamienicami z XVIII w.
We wtorek wcześnie rano wyruszyliśmy w dalszą podróż - do Londynu. I tu w całej naszej podróży od razu pojawił się punkt programu, który sprawił wszystkim wielką frajdę, a mianowicie podróż promem przez kanał La Manche, w czasie której zrobiliśmy mnóstwo zdjęć. Do Londynu dojechaliśmy w godzinach popołudniowych. Tam w towarzystwie pani przewodnik rozpoczęliśmy pieszą wędrówkę po mieście, poznając Opactwo Westminsterskie, budynek parlamentu wraz ze słynnym Big Benem, Park Świętego Jakuba, Pałac Buckingham, jak i Plac Trafalgar z pomnikiem Nelsona oraz Galerią Narodową. Stamtąd poszliśmy na Piccadilly Circus, gdzie zjedliśmy spóźniony obiad, trochę pospacerowaliśmy i udaliśmy się do hotelu.

Następny dzień rozpoczęliśmy zwiedzaniem British Museum, zawierającym wiele wspaniałych i bardzo interesujących eksponatów od prehistorii do współczesności. Trochę czasu nam to zabrało, a i tak nie zobaczyliśmy wszystkiego. Popołudniu oglądaliśmy figury woskowe w Muzeum Madame Tussauds, dom Sherlocka Holmesa i Oxford Street, a wieczorem podziwialiśmy panoramę Londynu z gondoli London Eye. Widoki były naprawdę imponujące. W czwartek pojechaliśmy metrem na dalszą wędrówkę po Londynie. Zaczęliśmy od zwiedzania londyńskiej Tower, gdzie więziono sławne postaci historyczne, po czym udaliśmy się w rejs statkiem po Tamizie, który zakończyliśmy w dzielnicy Westminster. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Historii Naturalnej, które skrywa w swych podwojach wiele fascynujących ekspozycji. Na koniec pojechaliśmy słynnym czerwonym londyńskim double-decker’em, po raz kolejny i niestety ostatni na Piccadilly Circus, zrobiliśmy ostatnie zdjęcia i z lekką nostalgią pożegnaliśmy Londyn.

Warsztaty zakończyły się w piątek, 5 października i pozostawiły w nas wiele fantastycznych wspomnień, no i smutek, że wszystko, co miłe, tak szybko się kończy. Mamy jednak nadzieję, że za rok znowu wyruszymy poznawać Europę, na kolejnych interesujących warsztatach.

Lucyna Nocoń-Kobiór

jack

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Zajęcia językowe w Suszcu
Zajęcia językowe w Suszcu
Premiera spektaklu
Premiera spektaklu "Londyn/1843"
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18