fot. UM Pszczyna

W Studzionce powstanie sześć sal przedszkolnych

Studzionka22.11.2018, 11:53

We wtorek, 20 listopada została podpisana umowa na dostosowanie części Szkoły Podstawowej nr 12 w Studzionce na przedszkole.

W założeniach projektowych ma powstać ostatecznie 6 sal zabaw dla dzieci z pełnym zapleczem sanitarnym. W piwnicy szkoły ma zostać przebudowana stołówka i dostosowana kuchnia oraz przeniesiony pokój nauczyciela, a także gabinet logopedy.

Na parterze powstaną 3 sale zabaw z toaletami przystosowanymi do dzieci w wieku przedszkolnym. Zostanie również przeniesiony gabinet dyrektora oraz sekretariat. Powstanie dodatkowa toaleta dla osób niepełnosprawnych i gości. Na piętrze powstaną kolejne 3 sale zabaw wraz z salą wielofunkcyjną. Dostosowane do wymogów zostaną klatki schodowe, ciągi wentylacyjne oraz drzwi wejściowe do budynku. Zamontowana zostanie również platforma przyschodowa dla osób niepełnosprawnych oraz dźwig towarowy. Na terenie otaczającym szkołę wybudowany zostanie nowy plac zabaw.

- Jest to kolejna inwestycja realizująca plan zwiększenia ilości miejsc w przedszkolach na terenie naszej gminy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się w czerwcu 2019 roku - mówi burmistrz Dariusz Skrobol

Dostosowanie szkoły na potrzeby przedszkola będzie kosztowało Gminę Pszczyna blisko 1,5mln zł. Za realizację inwestycji będzie odpowiadać Przedsiębiorstwo Budowlane EKOBUD z Goczałkowic-Zdroju.

(Źródło: UM Pszczyna)

man

T G+ F

Zobacz także

Wybudują nowe przedszkole, bo stare nie spełnia norm
Wybudują nowe przedszkole, bo stare nie spełnia norm
Czy wystarczy miejsc w przedszkolach?
Czy wystarczy miejsc w przedszkolach?
Wakacyjne konkursy w goczałkowickiej bibliotece
Wakacyjne konkursy w goczałkowickiej bibliotece
Policyjne patrole wodne i rowerowe gotowe do sezonu
Policyjne patrole wodne i rowerowe gotowe do sezonu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18