W przyszłym tygodniu rozpoczną się roboty w Kobiórze

Kobiór24.07.2020, 17:33

W przyszłym tygodniu rozpoczną się roboty związane z remontem ul. Rodzinnej w Kobiórze. Firma Colas Polska Sp. z o.o ma czas do końca lipca 2021 r. na wykonanie wszystkich prac.

Rusza remont jednej z największych inwestycji drogowych prowadzonych na terenie powiatu pszczyńskiego. Na niemal 2-kilometrowym odcinku od parkingu cmentarnego do DK nr 1 w Kobiórze zostanie przebudowana droga.

Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez firmę Colas Polska Sp. z o.o. inwestycja będzie przebiegać w kilku etapach. We wtorek, 28 lipca wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, która przewiduje zamknięcie ruchu dla ul. Rodzinnej w Kobiórze. Możliwy będzie wyłącznie dojazd do posesji.

Następnego dnia odbędzie się frezowanie nawierzchni asfaltowej na odcinku około 1 kilometra (od rejonu kościoła do posesji nr 146). Od czwartku, 30 lipca wykonawca planuje prace rozbiórkowe oraz przebudowę odwodnienia na wyżej wymienionym odcinku drogi. Roboty powinny zakończyć się w połowie sierpnia.

Od 17 sierpnia powinny rozpocząć się prace związane z przebudową przepustu pod drogą w rejonie posesji nr 66. W tym czasie droga będzie nieprzejezdna. Niebawem mieszkańcy zostaną poinformowani o zmianie trasy komunikacji zbiorowej.

Przez cały okres trwania robót w budynku Urzędu Gminy w Kobiórze w każdy czwartek będą odbywać się rady budowy (od 30 lipca, godz. 11.00). W tym czasie mieszkańcy będą mogli zgłaszać uwagi związane z remontem.

Przypomnijmy, że inwestycja będzie polegać na przebudowie konstrukcji jezdni, poszerzeniu jej - szczególnie na łukach, wykonaniu nowej nawierzchni, przebudowie trzech wlotów dróg gminnych, zjazdów oraz zatoki autobusowej. Wykonawca przebuduje również istniejące i zbuduje nowe odcinki chodnika na długości ponad 1,3 km, wykona odwodnienie oraz włączenie ul. Rodzinnej do DK 1.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

50% dofinansowania na wymianę nawierzchni Orlika
50% dofinansowania na wymianę nawierzchni Orlika
Przebudowa drogi między Gilowicami a Wolą: od dziś objazd!
Przebudowa drogi między Gilowicami a Wolą: od dziś objazd!
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18