fot. UM Pszczyna

Rozbudują zaplecze sportowe przy boisku w Łące. Jest dofinansowanie

Pszczyna16.10.2019, 11:10

W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa infrastruktury przy boisku piłkarskim w Łące. Gmina Pszczyna otrzymała na ten cel ponad pół miliona złotych dofinansowania. 

Projekt dotyczy rozbudowy budynku zaplecza sanitarno-szatniowego. Środki pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z programu "Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - edycja 2019". Dofinansowanie obejmuje rozbudowę istniejącego budynku zaplecza socjalno-sanitarnego (szatniowo-sanitarnego ) o pomieszczenia szatni dla zawodników, pokoju dla sędziów, toalet dla kibiców i osób niepełnosprawnych, pomieszczenia gospodarczego, wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. Sfinansowana zostanie również przebudowa wewnętrznej instalacji gazu, przebudowa zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, wzmocnienie fundamentów istniejącej wiaty.

W 2018 r. gmina zrealizowała zadanie pn. „Przebudowa nawierzchni boiska sportowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Łące”, na które otrzymało dofinansowanie ze środków FRKF (Pilotażowy program modernizacji infrastruktury sportowej - Mały Klub 2017). Inwestycja polegała m.in. na wykonaniu nowej podbudowy boiska o wymiarach 95 x 48 m wraz z nawierzchnią przepuszczalną z trawy syntetycznej, wykonanie utwardzenia terenu z kostki brukowej wokół boiska oraz zakup i montaż piłkochwytów. Boisko po przebudowie jest jednym z najbardziej obleganych ogólnodostępnych obiektów w gminie. W godzinach do popołudniowych z boiska korzysta młodzież sąsiadującej szkoły, do której uczęszcza 215 uczniów. Obecny stan zaplecza socjalno-sanitarnego nie spełnia określonych wymagań. 

- Po raz kolejny Gmina Pszczyna otrzymała dofinansowanie. Będziemy mogli zakończyć kompleksową przebudowę stadionu wraz z niezbędnym zapleczem. Równolegle trwa przebudowa stadionu miejskiego. W najbliższych latach znacznie poprawi się stan zaplecza sportowego w gminie. To ważne ponieważ z obiektów korzysta wiele klubów. Musimy młodym sportowcom stworzyć odpowiednie warunki do treningów - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Przyznane dofinansowanie to 566 700,00 zł płatne w następujących transzach:

Rok 2020- 300 000,00 zł

Rok 2021 -200 000,00 zł

Rok 2022- 66 700,00 zł

Całkowity koszt inwestycji wyniesie : 1 133 503, 97 zł 

LKS Łąka, założony w 1945 roku jest najstarszym działającym klubem sportowym w powiecie pszczyńskim.

(źródło: UM Pszczyna)

ar

T G+ F

Zobacz także

Trwają prace na Stadionie Larysza
Trwają prace na Stadionie Larysza
Z podwórka na stadion. XX turniej dziecięcy o Puchar Tymbarku
Z podwórka na stadion. XX turniej dziecięcy o Puchar Tymbarku
Ograniczenia odwiedzin w pszczyńskim szpitalu
Ograniczenia odwiedzin w pszczyńskim szpitalu
Z centrum przesiadkowego do Niemiec, Anglii i Francji
Z centrum przesiadkowego do Niemiec, Anglii i Francji
Znamy program pierwszych pszczyńskich Eko Targów
Znamy program pierwszych pszczyńskich Eko Targów
"Wojciech Korfanty i jego związki z Pszczyną"
"Wojciech Korfanty i jego związki z Pszczyną"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18