fot. UM Pszczyna

Rozbudują zaplecze sportowe przy boisku w Łące. Jest dofinansowanie

Pszczyna16.10.2019, 11:10

W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa infrastruktury przy boisku piłkarskim w Łące. Gmina Pszczyna otrzymała na ten cel ponad pół miliona złotych dofinansowania. 

Projekt dotyczy rozbudowy budynku zaplecza sanitarno-szatniowego. Środki pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z programu "Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - edycja 2019". Dofinansowanie obejmuje rozbudowę istniejącego budynku zaplecza socjalno-sanitarnego (szatniowo-sanitarnego ) o pomieszczenia szatni dla zawodników, pokoju dla sędziów, toalet dla kibiców i osób niepełnosprawnych, pomieszczenia gospodarczego, wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. Sfinansowana zostanie również przebudowa wewnętrznej instalacji gazu, przebudowa zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, wzmocnienie fundamentów istniejącej wiaty.

W 2018 r. gmina zrealizowała zadanie pn. „Przebudowa nawierzchni boiska sportowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Łące”, na które otrzymało dofinansowanie ze środków FRKF (Pilotażowy program modernizacji infrastruktury sportowej - Mały Klub 2017). Inwestycja polegała m.in. na wykonaniu nowej podbudowy boiska o wymiarach 95 x 48 m wraz z nawierzchnią przepuszczalną z trawy syntetycznej, wykonanie utwardzenia terenu z kostki brukowej wokół boiska oraz zakup i montaż piłkochwytów. Boisko po przebudowie jest jednym z najbardziej obleganych ogólnodostępnych obiektów w gminie. W godzinach do popołudniowych z boiska korzysta młodzież sąsiadującej szkoły, do której uczęszcza 215 uczniów. Obecny stan zaplecza socjalno-sanitarnego nie spełnia określonych wymagań. 

- Po raz kolejny Gmina Pszczyna otrzymała dofinansowanie. Będziemy mogli zakończyć kompleksową przebudowę stadionu wraz z niezbędnym zapleczem. Równolegle trwa przebudowa stadionu miejskiego. W najbliższych latach znacznie poprawi się stan zaplecza sportowego w gminie. To ważne ponieważ z obiektów korzysta wiele klubów. Musimy młodym sportowcom stworzyć odpowiednie warunki do treningów - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Przyznane dofinansowanie to 566 700,00 zł płatne w następujących transzach:

Rok 2020- 300 000,00 zł

Rok 2021 -200 000,00 zł

Rok 2022- 66 700,00 zł

Całkowity koszt inwestycji wyniesie : 1 133 503, 97 zł 

LKS Łąka, założony w 1945 roku jest najstarszym działającym klubem sportowym w powiecie pszczyńskim.

(źródło: UM Pszczyna)

ar

T G+ F

Zobacz także

Zakończyła się przebudowa ul.Lipowej w Łące
Zakończyła się przebudowa ul.Lipowej w Łące
Z podwórka na stadion. XX turniej dziecięcy o Puchar Tymbarku
Z podwórka na stadion. XX turniej dziecięcy o Puchar Tymbarku
Dziś Maraton Fitness z POSiR-em. Będzie też strefa malucha
Dziś Maraton Fitness z POSiR-em. Będzie też strefa malucha
Normy znowu przekroczone. II poziom alarmu smogowego dla woj. śląskiego
Normy znowu przekroczone. II poziom alarmu smogowego dla woj. śląskiego
Sygnalizacja świetlna na ul. Cieszyńskiej już od czwartku 21 listopada
Sygnalizacja świetlna na ul. Cieszyńskiej już od czwartku 21 listopada

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18