W powiecie najsilniejsze PO
23.11.2010, 10:16 |
Powiat
Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła już zbiorcze wyniki w wyborach do Rady Powiatu Pszczyńskiego.
Najwięcej głosów otrzymał KW Platforma Obywatelska RP – 34,22%. Drugie miejsce przypadło KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe – 29,46% głosów. KW Prawo i Sprawiedliwość zdobył 21,53% głosów, a KW Liga Samorządowa Ziemi Pszczyńskiej 14,79% głosów.
Skład Rady Powiatu kadencji 2010 - 2014:
Okręg nr 1: Beberok Irena Bogusława, Gembalczyk Bronisław, Kolarczyk Henryk Jan, Pastuszka Jacek, Wróbel Franciszek Wojciech,
Okręg nr 2: Bandoła Barbara Elżbieta, Śmieja Bronisław Marek, Wojciech Alojzy Władysław,
Okręg nr 3: Boba Bogumiła Maria, Cieszewski Damian Marek, Sadza Paweł Ryszard, Szostak Maria Danuta, Tetla Józef Tomasz, Wiktorczyk Witold Karol
Okręg nr 4: Jeleń Zygmunt Szczepan, Malcher Aleksander Franciszek, Skrobol Dariusz, Szuster Józef Franciszek, Wanot Grzegorz Marian
Okręg nr 5: Goik Zdzisław Józef, Nogły Grzegorz Gabriel, Pająk Eugeniusz Jan, Tucka-Marek Agata Katarzyna
Poniżej prezentujemy wyniki głosowania na kandydatów na radnych do Rady Powiatu Pszczyńskiego.
nazwisko, imię / liczba głosów ważnych oddanych na kandydata / % głosów ważnych
Okręg nr 1 - obejmujący 5 mandatów
Lista nr 4 - KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP
1. Beberok Irena Bogusława | 567 | 6.26% |
2. Świerkot Grzegorz Antoni | 270 | 2.98% |
3. Jurzykowski Romuald Leszek | 152 | 1.68% |
4. Wawrzyczek Jolanta | 334 | 3.69% |
5. Bąk Roman Stanisław | 147 | 1.62% |
6 Piątek Zbigniew Józef | 204 | 2.25% |
7. Faruga Andrzej Wojciech | 152 | 1.68% |
8. Hess Ryszard Lucjan | 108 | 1.19% |
9. Czermak Adam Jerzy | 24 | 0.27% |
10. Sawicki Przemysław Andrzej | 287 | 3.17% |
Głosów na listę | 2 245 | 24.80% |
Lista nr 5 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. Sodzawiczny Jerzy Rudolf | 297 | 3.28% |
2. Gembalczyk Bronisław | 646 | 7.13% |
3. Sekta Stefan Franciszek | 268 | 2.96% |
4. Pabin Józef Andrzej | 374 | 4.13% |
5. Zioła Karol Eligiusz | 60 | 0.66% |
6. Strączek Wojciech Michał | 105 | 1.16% |
7. Urbanek Wiesław Grzegorz | 142 | 1.57% |
8. Mastrowski Bogusław Jan | 70 | 0.77% |
9. Biolik Jacek Henryk | 40 | 0.44% |
10. Wuzik Alojzy Józef | 43 | 0.47% |
Głosów na listę | 2 045 | 22.59% |
Lista nr 24 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE
1. Pastuszka Jacek | 931 | 10.28% |
2. Ożarowska Maria | 610 | 6.74% |
3. Godziek Stanisław | 170 | 1.88% |
4. Goliasz Roman Marian | 56 | 0.62% |
5. Świerkot Czesław Walenty | 246 | 2.72% |
6. Spyra Krzysztof Augustyn | 159 | 1.76% |
7. Czernek Edward | 140 | 1.55% |
Głosów na listę | 2 312 | 25.54% |
Lista nr 25 - KOMITET WYBORCZY LIGA SAMORZĄDOWA ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ
1. Kolarczyk Henryk Jan | 717 | 7.92% |
2. Wróbel Franciszek Wojciech | 668 | 7.38% |
3. Szendera Waldemar Michał | 144 | 1.59% |
4. Rozmus Józef Jerzy | 183 | 2.02% |
5. Paszek Tadeusz Andrzej | 193 | 2.13% |
6. Szczotka Tadeusz Józef | 150 | 1.66% |
7. Bojdoł Urszula Maria | 90 | 0.99% |
8. Tetla Piotr Rafał | 74 | 0.82% |
9. Jacek Piotr Stefan | 66 | 0.73% |
10. Bierwiaczonek Mirosława Ewa | 167 | 1.84% |
Głosów na listę | 2 452 | 27.08% |
Okręg nr 2 - obejmujący 3 mandaty
Lista nr 4 - KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP
1. Bandoła Barbara Elżbieta | 697 | 13.72% |
2. Stańczyk Andrzej | 322 | 6.34% |
3. Komandera Maciej Ryszard | 101 | 1.99% |
4. Kula Grzegorz Antoni | 181 | 3.56% |
5. Ligęza Kazimierz Franciszek | 78 | 1.53% |
6. Gwóźdź Anna Zofia | 268 | 5.27% |
Głosów na listę | 1 647 | 32.41% |
Lista nr 5 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. Łoboda Eugeniusz | 185 | 3.64% |
2. Śmieja Bronisław Marek | 623 | 12.26% |
3. Wojtala Adam Marek | 186 | 3.66% |
4. Czerwińska-Kwiatek Aleksandra Iwona | 164 | 3.23% |
5. Syc Zbigniew Jerzy | 113 | 2.22% |
6. Ulczok Janusz Józef | 73 | 1.44% |
Głosów na listę | 1 344 | 26.45% |
Lista nr 24 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE
1. Wojciech Alojzy Władysław | 660 | 12.99% |
2. Czysz Józef | 588 | 11.57% |
3. Waliczek Bogusława Teresa | 155 | 3.05% |
4. Pławecki Janusz Krzysztof | 221 | 4.35% |
5. Repeta Paweł Jacek | 347 | 6.83% |
6. Mączewski Michał Grzegorz | 120 | 2,36% |
Głosów na listę | 2 091 | 41.15% |
Okręg nr 3 - obejmujący 6 mandatów
Lista nr 4 - KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP
1. Sadza Paweł Ryszard | 1034 | 11.29% |
2. Cieszewski Damian Marek | 508 | 5.55% |
3. Wiktorczyk Witold Karol | 512 | 5.59% |
4. Kalafarska Jolanta Maria | 187 | 2.04% |
5. Szwarc Marian Józef | 458 | 5.00% |
6. Motyka Henryk | 119 | 1.30% |
7. Brzęczek Joanna | 122 | 1.33% |
8. Kamiński Sebastian Aleksander | 105 | 1.15% |
9. Prządka Janusz Piotr | 199 | 2.17% |
10. Klaja-Krawczyk Magdalena Maria | 42 | 0.46% |
11. Dyrda Ryszard Roman | 139 | 1.52% |
12. Łebecki Zbigniew Dariusz | 432 | 4.72% |
Głosów na listę | 3 857 | 42.11% |
Lista nr 5 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. Bałuch Tadeusz Grzegorz | 481 | 5.25% |
2. Boba Bogumiła Maria | 642 | 7.01% |
3. Dziedzic Helena Aniela | 149 | 1.63% |
4. Jurczak Maria Jadwiga | 76 | 0.83% |
5. Friebe Dominika Agnieszka | 30 | 0.33% |
6. Zjawiony Teresa Urszula | 114 | 1.24% |
7. Olejarczyk Sławomir Mateusz | 29 | 0.32% |
8. Ryguła Zenon Adam | 90 | 0.98% |
9. Kawka Lesław Marek | 14 | 0.15% |
10. Worona Paweł Andrzej | 52 | 0.57% |
11. Bielecki Michał Grzegorz | 34 | 0.37% |
Głosów na listę 1 711 18.68% |
Lista nr 24 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE
1. Tetla Józef Tomasz | 791 | 8.64% |
2. Szostak Maria Danuta | 524 | 5.72% |
3. Kuś-Wiktorko Anna Małgorzata | 284 | 3.10% |
4. Zbijowska Barbara Teresa | 177 | 1.93% |
5. Komraus Zbigniew Florian | 84 | 0.92% |
6. Piasek Bogusław Andrzej | 58 | 0.63% |
7. Ananicz Izabella | 120 | 1.31% |
8. Harazin Tadeusz Eryk | 121 | 1.32% |
9. Głowacka-Bieszczad Karina Adriana | 54 | 0.59% |
10. Hławiczka Mieczysław Jan | 147 | 1.60% |
11. Steinert Artur Gustaw | 172 | 1.88% |
12. Gładki Józef Antoni | 49 | 0.53% |
Głosów na listę | 2 581 | 28.18% |
Lista nr 25 - KOMITET WYBORCZY LIGA SAMORZĄDOWA ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ
1. Wróblewska-Kubala Ewa Irena | 170 | 1.86% |
2. Noskowski Zbigniew Henryk | 258 | 2.82% |
3. Grządziel Irena Alicja | 106 | 1.16% |
4. Fuchs Dariusz Marek | 87 | 0.95% |
5. Krzyżowski Henryk Teodor | 51 | 0.56% |
6. Klemens Krystyna Maria | 50 | 0.55% |
7. Szczepańczyk Leszek Bronisław | 93 | 1.02% |
8. Czylok Zbigniew Franciszek | 55 | 0.60% |
9. Libek Andrzej Franciszek | 13 | 0.14% |
10. Kościelny Jerzy Antoni | 78 | 0.85% |
11. Hurny Józef Stanisław | 28 | 0.31% |
12. Adamus Maria Zdzisława | 22 | 0.24% |
Głosów na listę | 1 011 | 11.04% |
Okręg nr 4 - obejmujący 5 mandatów
Lista nr 4 - KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP
1. Wanot Grzegorz Marian | 684 | 8.04% |
2. Jeleń Zygmunt Szczepan | 942 | 11.07% |
3. Orlik Janusz Piotr | 443 | 5.21% |
4. Bartecki Jacek Stanisław | 267 | 3.14% |
5. Makara Aleksander | 118 | 1.39% |
6. Chrobok Władysław Rafał | 146 | 1.72% |
7. Skrzyńska Jolanta Maria | 201 | 2.36% |
8. Indeka Jacek Marian | 194 | 2.28% |
Głosów na listę | 2 995 | 35.20% |
Lista nr 5 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. Malcher Aleksander Franciszek | 645 | 7.58% |
2. Moń Czesław Karol | 117 | 1.38% |
3. Trefon Marek Jan | 30 | 0.35% |
4. Grygier Zdzisław Michał | 352 | 4.14% |
5. Januszewski Waldemar | 292 | 3.43% |
6. Krupa Andrzej Stanisław | 86 | 1.01% |
7. Firganek Danuta Aleksandra | 71 | 0.83% |
8. Grzywińska Bożena Maria | 30 | 0.35% |
9. Wybrańczyk Adam Paweł | 92 | 1.08% |
10. Szweda Wojciech Antoni | 73 | 0.86% |
Głosów na listę | 1 788 | 21.02% |
Lista nr 24 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE
1. Skrobol Dariusz | 778 | 9.14% |
2. Drąszkowski Tomasz Maciej | 177 | 2.08% |
3. Harazin Ryszard Józef | 315 | 3.70% |
4. Caputa Krzysztof | 237 | 2.79% |
5. Wieczorek Piotr Paweł | 141 | 1.66% |
6. Mikołajec Franciszek Jerzy | 46 | 0.54% |
7. Tendera Dawid Marcin | 83 | 0.98% |
8. Goraus Marek Stanisław | 31 | 0.74% |
9. Białas Jerzy Franciszek | 235 | 2.76% |
10. Standura Marcin Michał | 249 | 2.93% |
Głosów na listę | 2 324 | 27.32% |
Lista nr 25 - KOMITET WYBORCZY LIGA SAMORZĄDOWA ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ
1. Mazurczyk Stanisław Tadeusz | 366 | 4.30% |
2. Kędzior Jarosław Marian | 25 | 0.29% |
3. Goraus Bernard Paweł | 94 | 1.10% |
4. Brachaczek Ilona | 38 | 0.45% |
5. Lipus Waldemar Janusz | 222 | 2.61% |
6. Szuster Józef Franciszek | 376 | 4.42% |
7. Kanik Marek Aleksander | 57 | 0.67% |
8. Kubis Łukasz Marcin | 170 | 2.00% |
9. Pająk Krzysztof Władysław | 53 | 0.62% |
Głosów na listę | 1 401 | 16.47% |
Okręg nr 5 - obejmujący 4 mandaty
Lista nr 4 - KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP
1. Pająk Eugeniusz Jan | 643 | 10.97% |
2. Tucka-Marek Agata Katarzyna | 561 | 9.58% |
3. Bańczyk Roman Tadeusz | 250 | 4.27% |
4. Krzempek Józef Eugeniusz | 143 | 2.44% |
5. Sitek Przemysław Marek | 116 | 1.98% |
6. Czajkowski Benedykt | 126 | 2.15% |
7. Herman Damian Florian | 305 | 5.21% |
Głosów na listę | 2 144 | 36.59% |
Lista nr 5 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. Nogły Grzegorz Gabriel | 759 | 12.95% |
2. Frysz Danuta Janina | 150 | 2.56% |
3. Wańczura Bronisław Franciszek | 117 | 2.00% |
4. Mołdrzyk Sebastian Paweł | 88 | 1.50% |
5. Przekwas Maciej | 40 | 0.68% |
6. Kościelny Janusz | 68 | 1.16% |
Głosów na listę | 1 222 | 20.86% |
Lista nr 24 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE
1. Pisarek Tadeusz | 323 | 5.51% |
2. Goik Zdzisław Józef | 412 | 7.03% |
3. Fusik Małgorzata | 190 | 3.24% |
4. Gawlas Władysław | 115 | 1.96% |
5. Baron Iwona | 365 | 6.23% |
6. Mokwa Jan Krzysztof | 129 | 2.20% |
7. Cieśla Edward Piotr | 65 | 1.11% |
8. Owczarek Mariusz Łukasz | 188 | 3.21% |
Głosów na listę | 1 787 | 30.50% |
Lista nr 25 - KOMITET WYBORCZY LIGA SAMORZĄDOWA ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ
1. Szner Janusz Franciszek | 117 | 2.00% |
2. Królik Mariusz | 62 | 1.06% |
3. Brachaczek Olga Maria | 47 | 0.80% |
4. Krosny Jan | 149 | 2.54% |
5. Wołoszyn Janusz | 146 | 2.49% |
6. Niebisz Andrzej Jerzy | 95 | 1.62% |
7. Milanowski Jan | 42 | 0.72% |
8. Zielonka Roman | 48 | 0.82% |
Głosów na listę | 706 | 12.05% |
jack