(fot. UG Pawłowice)

W Pawłowickim ZSO powstają nowe pracownie

Pawłowice24.07.2019, 13:56

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach powstaną dwie nowe pracownie – logistyczna i do nauki przedmiotów z dziedziny chłodnictwa i klimatyzacji. Całość projektu warta jest 1 mln zł, a dofinansowanie wynosi ok. 750 tys. zł.

Uczniowie technikum logistycznego już wcześniej korzystali ze specjalnej pracowni, ale po modernizacji będzie ona dużo lepiej wyposażona, m.in. w pracownię komputerową działającą w oparciu o terminale - podstawowe elementy sieci logistycznej. Przy okazji pracownia zostanie wyremontowana i wyposażona w nowe meble. Pracownia do nauki chłodnictwa i klimatyzacji powstaje od zera.

Aktualnie trwają prace budowlane i związane z siecią elektryczną, bo pobór mocy w tej klasie będzie wyjątkowo duży. Znajdą się tutaj stanowiska dydaktyczne z chłodniczym układem szkoleniowym, z modelem pompy ciepła, z klimatyzatorem czy z komorą chłodniczą. Realizacja zadania rozpoczęła się w kwietniu a zakończy w grudniu, ale uczniowie technikum logistycznego i chłodnictwa i klimatyzacji z nowych pracowni będą mogli prawdopodobnie korzystać już w październiku.

Warto dodać, że placówka, w której naukę rozpoczną uczniowie w dziesięciu klasach pierwszych, na nowy rok szkolny przygotowuje jeszcze dwa inne pomieszczenia. Z pomocą Gminnego Zespołu Komunalnego powstaje laboratorium chemiczne. Pomieszczenie zostało już przygotowane i odmalowane. Jeżeli szkoła wygospodaruje środki, zakupiony zostanie sprzęt potrzebny do przeprowadzania doświadczeń chemicznych dla kilkunastoosobowej grupy uczniów. Natomiast z pomocą szkolnych konserwatorów zabudowano wnękę, która dotychczas pełniła funkcję miejsca pamięci o patronie szkoły Janie Pawle II. Pomieszczenie nadal będzie upamiętniało patrona, ale będzie również strefą nauki i rewalidacji. Wyposażone w wygodne fotele i okrągłe stoły posłuży również do spotkań nauczycieli z rodzicami, będzie mogło być wykorzystywane na lekcje wychowawcze, religii czy językowe, bo coraz częściej uczniowie w ZSO do nauki języka wykorzystują nowe technologie zamiast tradycyjnej ławki i zeszytu z długopisem.   

Prace realizowane są w ramach projektu „Podniesienie jakości oferty edukacyjnej poprzez doposażenie i przebudowę pracowni zawodowych w Gminie Pawłowice” dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 12.2.1. Infrastruktura kształcenia zawodowego.

(UG Pawłowice)

Reklama

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Goczałkowice prawie gotowe na nowy rok szkolny
Goczałkowice prawie gotowe na nowy rok szkolny
W powiatowych szkołach powstają nowe pracownie
W powiatowych szkołach powstają nowe pracownie
Nowoczesny sprzęt w pracowniach PZS nr 1
Nowoczesny sprzęt w pracowniach PZS nr 1
28-letni graficiarz złapany na gorącym uczynku
28-letni graficiarz złapany na gorącym uczynku
Informacje o kursowaniu autobusów w okresie Świąt Bożego Narodzenia
Informacje o kursowaniu autobusów w okresie Świąt Bożego Narodzenia
CBA w kopalni Pniówek. Siedem osób zatrzymanych
CBA w kopalni Pniówek. Siedem osób zatrzymanych

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19