(UG Pawłowice)

W pawłowickiej podstawówce powstanie patio

Pawłowice25.06.2019, 11:08

W Szkole Podstawowej nr 2 w Pawłowicach powstanie patio – miejsce, gdzie w ciekawej i funkcjonalnej przestrzeni będą odbywać się zajęcia dydaktyczne dotyczące szeroko rozumianej ekologii, a podczas przerw będzie można wypocząć na wygodnych sofach.

Udział szkoły i wygrana w konkursie grantowym organizowanym przez Operatora Gazociągów Przemysłowych GAZ-SYSTEM S.A. umożliwiła realizację pomysłu budowy patio. Inicjatorką projektu była Patrycja Kwiatoń - Przewodnicząca Rady Rodziców oraz dyrekcja szkoły. Na realizację zadania szkoła pozyskała 10 tys. zł. Projekt wykonało Studium Pracownia Projektowa inż. Magdalena Kaczmarczyk z Pawłowic.

Projektantka uwzględniła potrzeby użytkowników oraz trendy designerskie, tworząc przestrzeń funkcjonalną i nowoczesną. Patio będzie wyposażone w stoły i ławy, przy których uczniowie będą uczestniczyć w lekcjach i wykładach. Przestrzeń zostanie podzielona na kilka stref tematycznych. Będzie strefa obserwacji zwierząt i życia w trawie (zostaną tu m. in. zamontowane karmniki dla ptaków). W strefie wiedzy o odpadach znajdą się nowoczesne pojemniki do segregacji. Będzie też ogród warzywno- ziołowy, który przyda się do zdobywania wiedzy na temat zdrowego stylu życia i odpowiedniego odżywiania. Nie zapomniano także o strefie wypoczynkowej z wygodnymi kanapami i pufami, wykorzystywanej podczas przerw.     

W realizację projektu zaangażowani są pracownicy szkoły, rodzice oraz młodzież. Nowoczesne patio wewnętrzne, które ma być gotowe z początkiem nowego roku szkolnego, jest kontynuacją proekologicznych działań w szkole.

(UG Pawłowice)   

KK

T G+ F

Zobacz także

Rosną mury Dwójki
Rosną mury Dwójki
Co z maturami?
Co z maturami?
Zakończył się remont chodnika przy ul. Katowickiej w Pszczynie
Zakończył się remont chodnika przy ul. Katowickiej w Pszczynie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18