W Pawłowicach powstanie spalania odpadów? Urząd: to plotki

Pawłowice18.10.2018, 11:23

W Pawłowicach mówi się, że na terenach produkcyjno - usługowych Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstanie spalarnia odpadów. Urząd Gminy dementuje plotkę.

Niepokój mieszkańców wywołały informacje, jakoby w ich miejscowości miała funkcjonować spalarnia odpadów. Jak wiadomo, taki zakład powoduje wiele uciążliwości. Dlatego o szczegóły od kilku dni wypytują radnych oraz wójta.

Ci jednak nic o tych planach nie wiedzą. I jak podkreślają - to tylko plotka. "Faktem jest, że na wrześniowej sesji radni uchwalili miejscowy plan zagospodarowania dla terenu strefy produkcyjnej w Pawłowicach, ale ideą jego uchwalenia była przede wszystkim ochrona mieszkańców i środowiska. Plan wprowadził nowy układ komunikacyjny, aby transport na terenie strefy odbywał się drogą wewnętrzną, a nie ul. Nową, zobligował przyszłych inwestorów do prowadzenia działalności, której uciążliwość nie wykracza poza obszar działki oraz nakazał utworzenie pasa zieleni ochronnej wzdłuż ul. Nowej" - czytamy w informacji zamieszczonej na stronie internetowej Urzędu Gminy Pawłowice.

Jak podają urzędnicy, "w planie jest wprawdzie zapis o możliwości utworzenia punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, ale nie ma on nic wspólnego ze spalarnią". Obecnie pszok istnieje na terenie Gminnego Zespołu Komunalnego. Na wniosek mieszkańców gmina chce uporządkować ten teren i zlokalizować punkt bezpośrednio przy ul. Mickiewicza. Nowy pszok ma być łatwiejszy w obsłudze i wygodniejszy dla mieszkańców.

Sam plan natomiast - uspokaja urząd - nie zakłada powstania na tym terenie spalarni odpadów.

Obecna lokalizacja pszok-u i planowana nowa lokalizacja punktu (źródło: UG Pawłowice)

pako

T G+ F

Zobacz także

Weekend spod znaku folkloru i sportu w Gminie Pawłowice
Weekend spod znaku folkloru i sportu w Gminie Pawłowice
Śląski miuzikal w Pawłowicach
Śląski miuzikal w Pawłowicach
Cykl spotkań „Dobra starość, długie życie” w Starostwie Powiatowym
Cykl spotkań „Dobra starość, długie życie” w Starostwie Powiatowym
Chochla 2019 z finalistą programu MasterChef
Chochla 2019 z finalistą programu MasterChef

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18