Wizualizacja projektu - Pracownia Projektowa F-11 z Krakowa

W Pawłowicach powstaje inhalatorium

Pawłowice13.04.2017, 09:38

Rozpoczęły się prace przy budowie inhalatorium w parku przy Willi Reitzensteinów, w której funkcjonuje przychodnia zdrowia.

Wewnątrz znajdzie się fontanna rozpylająca solankę, czyli naturalny surowiec o właściwościach leczniczych, uodparniających i relaksujących służący m.in. do inhalacji.

- Solanka będzie pochodzić z Zabłocia, gdzie tamtejsza kopalnia solankowa wydobywa surowiec wyjątkowo bogaty w jod - mówi Beata Cyganek, kierownik Referatu Promocji i Integracji Europejskiej Urzędu Gminy Pawłowice.

Inhalatorium jest obiektem zamkniętym, w którym kuracjusze oddychają rozpyloną w powietrzu wodą solankową. Regularne przebywanie w inhalatorium pozwala m.in. prawidłowo funkcjonować tarczycy (wdychanie jodu), oczyszczać płuca i oskrzela, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku osób pracujących w dużym zapyleniu i wysokiej temperaturze (np. górnicy), łagodzi objawy alergii, wzmacnia odporność, przeciwdziała nawracającym chorobom układu oddechowego.

W ubiegłym tygodniu plac budowy został przekazany wykonawcy, którym jest firma SKID z Pawłowic. Projekt inhalatorium przygotowała Pracownia Projektowa F-11 Krakowa. Koszt inwestycji, która zakończy się we wrześniu br. wynosi 1,9 mln zł.

Obiekt ma być dostępny dla kuracjuszy na przełomie września i października br. Urząd Gminy Pawłowice przewiduje niewielką opłatę za wejście do inhalatorium.

 

Reklama

Reklama

 

jack

T G+ F

Zobacz także

gorący temat
Do uzdrowiska z okazji Dnia Babci i Dziadka
Do uzdrowiska z okazji Dnia Babci i Dziadka
gorący temat
Wyślij babcię i dziadka do uzdrowiska!
Wyślij babcię i dziadka do uzdrowiska!
Czas na emeryturę
Czas na emeryturę
Ucieszą plażowiczów, zwalczą sinice?
Ucieszą plażowiczów, zwalczą sinice?
Protesty nic nie dają
Protesty nic nie dają

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20