W Miedźnej ruszyło nowe przedszkole. Miejsce znalazło tam 18 dzieci

05.03.2014, 09:25

Miedźna

W poniedziałek, 3 marca 2014r. uruchomiony został Punkt Przedszkolny Gminnego Publicznego Przedszkola im. Marii Kownackiej w Miedźnej. Punkt Przedszkolny mieści się w Miedźnej, przy ul. Szkolnej 23 (między Orlikiem a gimnazjum).


Powstanie nowych miejsc przedszkolnych stało się możliwe dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach projektu pt. „Zwiększenie dostępności edukacji przedszkolnej w Gminie Miedźna” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej.
Łączna kwota projektu to 690 051,88 zł z czego środki finansowe w wysokości 103 507,78 zł pochodzą z budżetu gminy Miedźna.

Pomieszczenia punktu przedszkolnego zostały przysposobione dzięki wykonanemu remontowi, który obejmował m.in. adaptację trzech mieszkań znajdujących się na parterze budynku w celu ich dostosowania do potrzeb przedszkola, tj. połączenie dwóch mieszkań z których powstała sala zajęć, szatnia, pomieszczenie kuchenne, dla personelu i sanitariaty.

Wymieniono również oświetlenie, położono wykładzinę oraz pomalowano ściany. Ponadto wykonano pozostałe prace w celu zapewnienia przedszkolakom odpowiednich warunków higienicznych i bezpiecznych. Sale wyposażono w kolorowe meble, zabawki posiadające odpowiednie atesty i pomoce dydaktyczne. Zakupiono także urządzenie do kuchni służące wyparzaniu naczyń.

Oprócz zajęć wychowania przedszkolnego, realizowanych zgodnie z podstawą programową, przeprowadzane są również w zajęciach z języka angielskiego oraz rytmiki. W punkcie przedszkolnym zatrudnione zostały dwie nauczycielki. Punkt Przedszkolny podobnie, jak Gminne Publiczne Przedszkole w Miedźnej, będzie realizował różne programy ukierunkowane przede wszystkim na ekologię i edukację regionalną.

Do przedszkola uczęszcza 18 dzieci, a ich rodzice nie ponoszą opłat za pobyt dziecka w przedszkolu, jedynie za wyżywienie zgodnie z obowiązującymi stawkami w Gminnym Publicznym Przedszkolu im. Marii Kownackiej w Miedźnej. Wyżywienie dostarczane jest przez firmę cateringową.

Punkt przedszkolny czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 16.00.

To kolejna nowa placówka tego typu w gminie – rok temu otwarto oddziały przedszkolne w Gilowicach dla ok. 45 dzieci, ponadto w lipcu ub.r. w Woli powstał żłobek. - Dzięki temu w gminie nie powinno zabraknąć miejsc w przedszkolach dla wszystkich chętnych dzieci – przyznaje wójt Bogdan Taranowski.

źródło: UG Miedźna, własne

pako

T G+ F

Zobacz także

Nowe miejsce zabaw w Woli
Nowe miejsce zabaw w Woli
Pszczyna, Studzienice, Piasek - tam powstaną nowe place zabaw
Pszczyna, Studzienice, Piasek - tam powstaną nowe place zabaw
Ograniczenia odwiedzin w pszczyńskim szpitalu
Ograniczenia odwiedzin w pszczyńskim szpitalu
Z centrum przesiadkowego do Niemiec, Anglii i Francji
Z centrum przesiadkowego do Niemiec, Anglii i Francji
Znamy program pierwszych pszczyńskich Eko Targów
Znamy program pierwszych pszczyńskich Eko Targów

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18