Stadion Miejski w Pszczynie

Coraz bliżej przebudowy Stadionu Miejskiego

Pszczyna03.01.2019, 12:21

Pod koniec grudnia Ministerstwo Sportu i Turystyki oceniło pozytywnie wniosek o dofinansowanie przebudowy stadionu im. Jana Larysza. Gmina Pszczyna otrzyma 2 mln zł dotacji.

Projekt będzie realizowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej 2018”.

- Mamy wiele sukcesów i uzdolnioną młodzież. Dotychczas brakowało nam obiektu, który pozwoliłby młodym sportowcom na regularny trening. Intensywne opady deszczu powodowały, że ze względu na fatalny stan bieżni zawodnicy nie mogli w Pszczynie przeprowadzać swoich treningów. Zaplanowaliśmy przebudowę stadionu tak, aby można było w komfortowych warunkach trenować wiele dyscyplin sportowych od lekkoatletów po piłkarzy. Duży ukłon w kierunku ministerstwa, które przyznało nam wyczekiwane dofinansowanie - przyznaje burmistrz Dariusz Skrobol.

Na przebudowanym obiekcie powstaną sześciotorowa bieżnia o długości 400 metrów, dodatkowy pas z rowem z wodą do biegów z przeszkodami, a także ośmiotorowa bieżnia prosta do biegów na 100 m i 110 m przez płotki, dwustronna skocznia do skoku o tyczce z rozbiegiem, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem zakończone wspólną zeskocznią wypełnioną piaskiem, rzutnia do pchnięcia kulą, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie rzutnie do rzutu oszczepem z rozbiegiem i sektorem rzutów na płycie boiska, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem otoczone klatką ochronną z polem wyrzutu na płytę boiska.

Projekt stadionu po przebudowie

Powstaną również budynki zaplecza, nowa płyta boiska, odwodnienie stadionu oraz terenów wybrukowanych, ciągi komunikacyjne i nowe oświetlenie stadionu.

Stadion im. Jana Larysza jest obiektem sportowym goszczącym dwa kluby lekkoatletyczne. Wiodącym klubem trenującym oraz mającym swoją siedzibę na terenie Stadionu jest Ludowy Klub Sportowy Pszczyna powstały w 1997 roku. Drugim klubem trenującym na Stadionie jest Miejski Klub Sportowy Iskra Pszczyna, który powstał w 1951 roku.

Przewidziany koszt przebudowy stadionu wynosi ponad 6 mln zł. Wykonane zostały projekt budowlany i koncepcja architektoniczno-budowlana. Gmina Pszczyna otrzymała pozwolenie na budowę oraz pozytywną opinię Polskiego Związku Lekkoatletycznego. Po podpisaniu umowy i zabezpieczeniu środków w budżecie gminy zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji.
UM Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Zrobią dwa boiska? Radni: ustalmy priorytety
Zrobią dwa boiska? Radni: ustalmy priorytety
Stadion poczeka
Stadion poczeka
Razem czy osobno w sprawie noclegowni
Razem czy osobno w sprawie noclegowni
Żubrowisko: zgłoszenia zespołów tylko do piątku
Żubrowisko: zgłoszenia zespołów tylko do piątku
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18