W Goczałkowicach wojewoda rozmawiał o powodzi

15.07.2011, 10:10

Goczałkowice-Zdrój

W Goczałkowicach-Zdroju gościł wojewoda śląski, Zygmunt Łukaszczyk. W siedzibie GPW spotkał się z przedstawicielami samorządów Goczałkowic-Zdroju oraz Bierunia, Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych oraz przedstawicielami Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.


Wojewodzie towarzyszyli pracownicy podległych służb i jednostek, działających w obszarze zarządzania kryzysowego.
Tematem przewodnim tego niecodziennego spotkania była „Polityka informacyjna w sytuacji kryzysowej na przykładzie powodzi w 2010 roku”. Do udziału w spotkaniu zaproszono również dziennikarzy lokalnych mediów, którzy w sytuacjach kryzysowych odgrywają niebagatelną rolę. W trakcie spotkania przybliżono założenia Programu Wisła oraz znaczenie zbiornika Goczałkowickiego w aspekcie kształtowania się fali powodziowej.

Mówiono o zabezpieczeniach przeciwpowodziowych oraz sporządzaniu prewencyjnych planów ograniczenia zagrożenia powodziowego oraz ochronie naturalnej retencji.

Po obejrzeniu kilku prezentacji i przedstawieniu zamierzeń goście uczestniczyli w wizytacji terenów, które nawiedziła ubiegłoroczna powódź. Wizytacja połączona z oględzinami i oceną stanu umocnień przeciwpowodziowych była zorganizowana w sposób nowatorski tj. z poziomu rzeki. Spływ łodziami na odcinku Wisły pomiędzy miejscowością Góra a Bieruniem trwał kilka godzin i był okazją do sprawdzenia stanu infrastruktury przeciwpowodziowej, w tym obwałowań i mostów. W trakcie wizytacji uczestnicy spływu mieli okazję poznać specyfikę tych terenów i naocznie przekonać się o konieczności oczyszczania koryta rzeki. (źródło: www.goczalkowicedroj.pl)

ram

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Wojewoda przyjechał do Goczałkowic w związku z powodzią
Wojewoda przyjechał do Goczałkowic w związku z powodzią
Wojewoda apeluje
Wojewoda apeluje
Wakacyjne konkursy w goczałkowickiej bibliotece
Wakacyjne konkursy w goczałkowickiej bibliotece
Policyjne patrole wodne i rowerowe gotowe do sezonu
Policyjne patrole wodne i rowerowe gotowe do sezonu
Nieudany manewr skrętu doprowadził do kolizji
Nieudany manewr skrętu doprowadził do kolizji

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18