W ciągu dwóch dni aż trzy raz nietrzeźwy prowadził auto

Pawłowice28.01.2019, 09:51

Ważą się losy 50-letniego mieszkańca Pawłowic, który w ciągu dwóch dni aż trzykrotnie kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Za pierwszym razem wydmuchał prawie promil alkoholu, a podczas trzeciej kontroli już przeszło 3 promile. Dodatkowo, w dalszym ciągu obowiązuje go decyzja starosty dotycząca cofnięcia mu uprawnień do kierowania pojazdami.

Jastrzębski sąd, uwzględniając problem alkoholowy podejrzanego i jego wcześniejsze występki przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

W ocenie sądu, zastosowanie wobec 50-latka najsurowszego środka zapobiegawczego uzasadnione było koniecznością zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Nie bez znaczenia pozostawał również fakt, że podejrzany przyznał, iż od dłuższego czasu ma problemy alkoholowe, pije tzw. ciągami i w związku z tym nie jest już w stanie zapanować nad swoimi decyzjami.

Zachodziło więc wysokie prawdopodobieństwo, że, będąc na wolności, ponownie dopuści się popełnienia tego typu przestępstw, tym bardziej, że w przeszłości był już za takowe skazany.

50-latek po raz pierwszy wpadł w ręce policjantów 12 stycznia tego roku, tuż przed godz. 15.00. Przemierzał wówczas ulice pawłowickiego osiedla z wynikiem 0,44 mg/l. Trzy dni później, tj. 15 stycznia jego stan trzeźwości kontrolowany był dwukrotnie. Rano, przed godz. 11.00, kiedy ponownie przejeżdżał przez osiedle z wynikiem 0,70 mg/l i o godz. 21.00 w Golasowicach, gdzie wynik badania był najwyższy, bo wyniósł 1,53 mg/l, co w prostym przeliczeniu daje przeszło 3 promile alkoholu w organizmie.

Podejrzany 50-latek usłyszał w sumie 3 zarzuty. O jego losie w najbliższym czasie zadecyduje sąd i prokurator.
KPP Pszczyna

 

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

W święta więcej policjantów na drogach
W święta więcej policjantów na drogach
34-latek z powiatu pszczyńskiego wpadł w Kudowie Zdroju
34-latek z powiatu pszczyńskiego wpadł w Kudowie Zdroju
W świecie, w którym małe jest piękne
W świecie, w którym małe jest piękne
Czy Antonik dokona kolejnego cudu?
Czy Antonik dokona kolejnego cudu?

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19