VII Turniej Dzikich Drużyn

24.01.2008, 15:48

Wola, Miedźna

Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej Halowej rozegrano w gminie po raz siódmy. W hali Gimnazjum nr 2 w Woli zebrało się 97 piłkarzy – amatorów.


- To sporo - przyznaje Czesław Rozmus, sołtys Woli i działacz sportowy, który wziął na siebie „ogarnięcie” trzydniowego święta amatorskiego futbolu.
Na parkiecie spotkali się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Grano systemem każdy z każdym w grupach. Rywalizacja była zacięta, ale zgodnie z wszelkimi zasadami fair play. Zresztą nad tym,.by wszystko przebiegało zgodnie z przepisami czuwał Andrzej Kupczak z kolegium sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

W kategorii klas I-III wystartowały dwa zespoły: Real Miedźna i Inter Miedźna. - Docelowo chcemy zwiększyć liczbę najmłodszych uczestników. Po pierwsze, żeby drużyny miały z kim miedzy sobą rywalizować, po drugie to dla nich ogromna radość, a dla tych, którzy czują się dobrze w tej dyscyplinie – wielka mobilizacja – przyznaje Czesław Rozmus. Poza najmłodszymi, zagrali też (klasy IV-VI i gimnazja): Big Stars, GKS Wola, KKS Wola, Papa Smerf, FC Zopodź, Chestersi, Nadwiślan Góra, ACE Wola, Gwarek Wola, Asseco, Ace Pajace, Szybcy i Wściekli, Hanysy i Gwarek Wola. Młodzi sportowcy nie oszczędzali sił, żeby z turnieju wyjść z tytułem zwycięzcy. W kategorii gimnazjalistów udało się to ekipie Papy Smerfa, która w meczu finałowym wygrała z Big Starsami 2:0.

Wyniki VII Turnieju Dzikich Drużyn:

szkoły podstawowe, kl. I-III: 1 m. Real Miedźna, 2 m. Inter Miedźna; kl. IV-VI: 1m. ACE Wola, 2 m. Gwarek Wola, 3 m. Nadwiślan Góra; gimnazja: 1 m. Papa Smerf, 2 m. Big Stars, 3 m. Chestersi Wola.

Najlepsi w turnieju:
bramkarze: Kacper Zieliński (ACE Wola), Dawid Pierzchnica (Papa Smerf);
zawodnicy: Mateusz Pelikański (Gwarek Wola), Rafał Niedośpiał (Papa Smerf); strzelcy: Przemysław Rusek (Nadwiślan – 12 goli), Marek Krasoń (Papa Smerf – 5), Dawid Matyja (Chestersi -5).

agw

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

Turniej Dzikich Drużyn
Turniej Dzikich Drużyn
Turniej
Turniej "Dzikich drużyn"
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18