fot. archiwum

Uwaga na oszusta, który podaje się za pracownika skarbówki!

Pszczyna05.12.2018, 12:33

Do naczelnika Urzędu Skarbowego w Pszczynie dotarły niepokojące informacje, że osoba podająca się za pracownika Urzędu Skarbowego chce przekazać podatnikom niepodjęty z urzędu zwrot podatku w gotówce.

Sytuacja wygląda następująco: mężczyzna podający się za pracownika Urzędu Skarbowego odwiedził mieszkanki Pszczyny z informacją, że przyniósł im kopertę ze zwrotem podatku, który im się należy, jednak jest to kwota wyższa niż ta, którą mają otrzymać i prosi o wydanie reszty.

Charakterystyczne jest to, że mężczyzna nie okazuje kwoty zwrotu, tylko białą kopertę, w której mają się znajdować pieniądze, ma dużą torbę „listonoszkę”, jest ubrany na czarno i ma białe rękawiczki.

Panie zachowały czujność i nie dały się oszukać. Przekazały oszustowi, że wcześniej przedzwonią do urzędu, aby się upewnić, czy zwrot im się należy. Przed wykonaniem telefonu rzekomy pracownik urzędu się oddalił.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie informuje, że jest to typowa próba oszustwa. Zwroty podatku dokonywane są przelewem bądź w kasie urzędu, nigdy za pośrednictwem pracowników.
US Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Skarbówka pomoże seniorom wypełnić zeznanie podatkowe
Skarbówka pomoże seniorom wypełnić zeznanie podatkowe
Uwaga na fałszywe maile o rzekomej kontroli skarbowej
Uwaga na fałszywe maile o rzekomej kontroli skarbowej
W święta więcej policjantów na drogach
W święta więcej policjantów na drogach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18