(fot. UM Pszczyna)

Uspokoją ruch na os. Daszyńskiego?

Pszczyna09.05.2019, 14:48

7 maja w Urzędzie Miejskim w Pszczynie burmistrz Dariusz Skrobol podpisał umowę z wykonawcą przedsięwzięcia „Zmiana organizacji ruchu - uspokojenia ruchu na osiedlu Daszyńskiego w Pszczynie”.

Zadanie to polega na wprowadzeniu strefy tempo 30 na terenie całego osiedla, umieszczeniu szykan w postaci wysp z umieszczonymi centralnie tablicami kierującym, uzupełnieniu brakujących tabliczek, wyznaczeniu trzech zatok parkingowych oraz zamontowaniu dwóch progów zwalniających.

Zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu uczestników ruchu oraz mieszkańców Osiedla Daszyńskiego w Pszczynie poprzez wyeliminowanie niepożądanych i nieprzepisowych zachowań kierowców. W związku z wprowadzeniem nowych rozwiązań w organizacji ruchu drogowego nie przewiduje się żadnych zagrożeń ani utrudnień dla uczestników ruchu.

Prace mają zakończyć do 30 czerwca br. Gmina Pszczyna przeznaczyła na to zadanie prawie 85 tys. zł. Wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Inżynierii Drogowej „DROG-MOL” z Pyrzowic.

(źródło: UM Pszczyna)

jack

T G+ F

Zobacz także

Jak uspokoić ruch na osiedlu?
Jak uspokoić ruch na osiedlu?
Na os. Daszyńskiego mają dość wyścigów
Na os. Daszyńskiego mają dość wyścigów
Nowe oświetlenie przejścia na ulicy Bielskiej
Nowe oświetlenie przejścia na ulicy Bielskiej
Zamknięto mostek na Pszczynce
Zamknięto mostek na Pszczynce

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18