fot. UM Pszczyna

Urząd kupił kolejne kompostowniki

Pszczyna11.09.2017, 16:26

550 sztuk kompostowników trafi w najbliższym czasie do mieszkańców gminy Pszczyna. W czwartek, 7 września burmistrz Dariusz Skrobol podpisał umowę z firmą, która zrealizuje zamówienie.

Będą one wydawane od wtorku, 12 września. Przypomnijmy, Urząd Miejski w Pszczynie realizuje program bezpłatnego użyczania mieszkańcom kompostowników o pojemności 900 l.

W sierpniu do pszczyńskiego ratusza wpłynęło ponad 1 500 wniosków. Wydano wówczas 820 kompostowników. Już wtedy było wiadomo, że zainteresowanie jest zdecydowanie większe, dlatego zdecydowano się na kolejne zakupy.

- Kompostowanie umożliwi dzisiaj przede wszystkim utrzymanie obecnej opłaty śmieciowej. Moim pomysłem było ustawienie kontenerów na odpady zielone, gdzie mieszkańcy mogli bezpłatnie i bez limitów wrzucać trawę ze swoich posesji. System sprawnie funkcjonował kilka lat. Dzisiaj niestety jest to prawnie niemożliwe, a my musimy podporządkować się zaleceniom – mówił na początku września burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

Burmistrz zapowiedział, że jesienią w miejscach, gdzie mieszkańcy mają problemy z opadem liści z drzew znajdujących się na gminnych działkach, w wybrane weekendy będą podstawione kontenery. Liście będą odbierane bezpłatnie.

UM Pszczyna

 

Reklama

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Pierwsze kompostowniki trafiły już do mieszkańców
Pierwsze kompostowniki trafiły już do mieszkańców
Bezpłatne kompostowniki: wnioski od poniedziałku
Bezpłatne kompostowniki: wnioski od poniedziałku
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Święto Teatru z POPP
Święto Teatru z POPP

Komentarze:

Ona 2017-09-12 godz. 09:08
Witam jest mozliwosc skladania wnioskow na zapotrzebowanie kompostownika?
Ja 2017-09-11 godz. 23:20
Co za kłamstwa ten Burmistrz opowiada.. jak moze byc prawnie zabroniony bezpłatny odbior odpadow zielonych? Problem jest w tym że nasza kompostownia nie daje rady przyjmować tak duzej ilisci odpadów zielonych jak to miało miejsce przed zmiana oplaty sieciowej i miasto doplacalo do tego bo remondis musial wozic to do Tychów. Kompostowniki i niski limit na odbior odpadow w remondisie (200kg) są po to zeby ludzie sobie sami radzili z tymi odpadami. A kto nie kompostuje to spala niestety.. w Tychach mają odbiór odpadów zielonych w workach bezpośrednio z posesji i to w ramach oplaty śmieciowej ktora jest do tego mniejsza niz w Pszczynie!
treść:
autor:

SQL: 20