Urodziny przy Bogedaina

23.10.2006, 14:19

Wygraną 5:1 piłkarzy Iskry z ZET-em Tychy to najlepszy prezent jaki futboliści z Pszczyny dali swojemu klubowi na 55. urodziny.

Cztery bramki w tym meczu zdobył kapitan niebiesko-czerwonych, Paweł Piszczek. Jedną bramkę zdobył Grzegorz Nowka. Podopieczni Artura Zemlaka przewodzą tabeli tyskiej A klasy. Mecz Iskry z ZET-em był ostatnim z punktów jubileuszu 55-lecia klubu z Pszczyny oraz 70-lecia stadionu przy ulicy Bogedaina.Pierwszym także był mecz piłkarski. Zmierzyli się w nim oldboje Iskry z z reprezentacją śląskich dziennikarzy. Żurnaliści jak zwykle wzmocnili się piłkarzami znanymi z pierwszoligowych boisk. Byli m.in. Mariusz Śrutwa czy Sławomir Paluch. Nie zabrakło także gwiazdy programów typu reality-show, Klaudiusz Sevkovica.

W drużynie pszczyńskiej Iskry kibice znowu mogli zobaczyć w akcji m.in. Kornela Rygułę, Tadeusza Pławeckiego, Mirosława Malika, Grzegorza Drzyzgę czy choćby Marka Kapka. Na ławce trenerskiej zasiadł z kolei Jan Świerczek. Pszczynianie okazali się dość gościnni i dali wygrać dziennikarzom 2:1. Dwa gole dla nich strzelił król strzelców polskiej ekstraklasy w 1997 roku, czyli Mariusz Śrutwa. Honorowe trafienie dla Iskry zaliczył Aleksander Olszynka.

Wiele emocji, a przede wszystkim wspomnień wywołały zawody lekkoatletyczne mastersów. Jak określił prezes Iskry, Mirosław Kraus wzięli w nim udział zawodnicy „starszej generacji”. - Jest nam bardzo miło, że tyle ludzi, którzy mają po 50-60 lat wystartowało w takiej zabawowej formie konkurencji lekkoatletycznych - mówił sternik pszczyńskiego klubu.

Uczestnicy rywalizowali w : biegach na 30 i 60 metrów, skoku w dal oraz pchnięciu kulą. Jak na każde zawody sportowe przystało, po zakończeniu startów najlepsi zostali nagrodzeni medalami, ale nie to było najważniejsze. Liczyła się przede wszystkim zabawa i nawet kilkanaście drobnych urazów jakich nabawili się sportowcy podczas mityngu, nie popsuło ich dobrych humorów.

Podczas urodzinowej imprezy wręczono pamiątkowe statuetki zasłużonym dla pszczyńskiej Iskry: sportowcom, trenerom, działaczom oraz sponsorom. Przy okazji jubileuszu, puchar dla najlepszej załogi kończącego się sezonu żeglarskiego odebrał Damian Żukowski. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Najlepsi zawodnicy w trójboju (bieg, skok w dal i pchnięcie kulą):
Kobiety do 50 lat: 1. Katarzyna Grabowska, 2. Barbara Helbik, 3. Bogusława Tomża
Kobiety powyżej 50 lat: 1. Danuta Muchalska, 2. Maria Cieszko, 3. Otylia Mośka
Mężczyźni do 50 lat: 1. Eugeniusz Machoń, 2. Marek Biela, 3. Andrzej Buczek
Mężczyźni powyżej 50 lat: 1. Czesław Wiera, 2. Jan Kobierski, 3. Andrzej Larysz.

rin

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

Są już buki na ul. Bogedaina
Są już buki na ul. Bogedaina
Trwa przebudowa ul. Bogedaina
Trwa przebudowa ul. Bogedaina
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18