(fot. Katarzyna Kłym)

Umowa na przebudowę DW 933 podpisana, niebawem ruszą prace

Powiat06.09.2019, 10:04

Niebawem ruszy przebudowa Drogi Wojewódzkiej nr 933. Remont odcinka DW 933 znajdującego się w naszym powiecie to koszt ponad 157 mln zł.

W czwartek, 5 września na parkingu przy kościele św. Maksymiliana Kolbego w Porębie odbyło się podpisanie umów przebudowę dróg wojewódzkich za łączną kwotę 580 mln zł. Jeden z dokumentów dotyczył prac na DW 933 na odcinkach od Pawłowic do Pszczyny. W spotkaniu uczestniczył premier Mateusz Morawiecki.

Inwestycja obejmuje ponad 16 km odcinek od skrzyżowania z DK 81 w Pawłowicach do ronda przy ul. Żorskiej w Pszczynie. W zakres prac wchodzi całkowite przebudowy drogi, mostów, skrzyżowań, zjazdów i zatok autobusowych. Powstaną także ścieżki pieszo-rowerowe.

Z pracami wiążą się duże utrudnienia w ruchu, związane z zamknięciem kolejnych odcinków drogi. Podczas każdego etapu prac, zostanie jednak utrzymany dojazd do posesji. Objazd zostanie poprowadzony przez Strumień, jednak zapewne wiele samochodów przeniesie się na drogi lokalne.

Wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą robót jest firma Strabag Infrastruktura Południe sp. z o. o. Wykonawca zadeklarował pomoc w utrzymaniu dróg, na bieżąco będzie również informował mieszkańców o kolejnych utrudnieniach. Koniec przebudowy drogi jest zaplanowany na październik 2021 rok.

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Przebudowano Dąbkową w Pniówku
Przebudowano Dąbkową w Pniówku
Wyremontują drogę pomiędzy ul. Kopernika a
Wyremontują drogę pomiędzy ul. Kopernika a "starą targowicą"
„Cała Polska czyta dzieciom”
„Cała Polska czyta dzieciom”
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
Plenerowe Kino Skansenowe
Plenerowe Kino Skansenowe

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18