(fot. powiat)

Ulica Uzdrowiskowa ponownie otwarta dla pieszych i rowerzystów

Goczałkowice-Zdrój08.09.2020, 16:52

Na deptaku w rejonie uzdrowiska w Goczałkowicach-Zdroju została przywrócona stała organizacja ruchu. Drogą mogą poruszać się rowerzyści oraz piesi.

Na odcinku drogi powiatowej w Goczałkowicach-Zdroju obowiązuje zakaz ruchu, za wyjątkiem rowerów. Ulicą Uzdrowiskową mogą przemieszczać się także piesi.

Na prośbę zarządu goczałkowickiego uzdrowiska i w porozumieniu z władzami gminy Goczałkowice-Zdrój, w połowie maja została zmieniona organizacja ruchu na deptaku uzdrowiska. Fragmentem drogi nie mogły poruszać się nie tylko samochody, ale także piesi i rowerzyści.

W pierwszym tygodniu września na ul. Uzdrowiskowej została przywrócona stała organizacja ruchu - dopuszczony został ruch rowerzystów, mogą tędy spacerować także piesi.

- W sezonie tereny uzdrowiska odwiedza sporo turystów. Na prośbę zarządu uzdrowiska ograniczyliśmy więc ruch, by służby medyczne dowożące chorych do izolatorium mogły pracować bez utrudnień. Początkiem września prezes uzdrowiska poinformował nas, że nie ma już potrzeby utrzymywania tych ograniczeń, dlatego 3 września przywróciliśmy na odcinku ul. Uzdrowiskowej ruch pieszych i rowerzystów - informuje Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Parkowa i Uzdrowiskowa gotowe
Parkowa i Uzdrowiskowa gotowe
Uzdrowiskowa w Goczałkowicach już gotowa
Uzdrowiskowa w Goczałkowicach już gotowa
"Żubrowisko"  w PCKul-u oraz online
"Żubrowisko" w PCKul-u oraz online
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18