Ukradli 300 l ropy, art. spożywcze i znieważyli policjantów

29.11.2011, 12:27

Pszczyna

Pszczyńscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którym zarzuca się kradzieże paliwa, artykułów spożywczych i znieważenie funkcjonariuszy. Śledczy zapowiadają, że to nie koniec ich prawnych problemów, bowiem sprawa ma charakter rozwojowy.


Funkcjonariusze wydziału kryminalnego już od pewnego czasu obserwowali poczynania 25-letniego mieszkańca Łąki i jego rówieśnika z Pszczyny. W piątkowy wieczór, kiedy otrzymali zgłoszenie o podejrzanie zachowujących się dwóch osobach w samochodzie natychmiast skojarzyli, że typowany przez nich duet mógł zacząć działać.

Nie pomylili się. Mundurowi z pszczyńskiej grupy szybkiego reagowania natknęli się na ów samochód podczas patrolowania ulic miasta. Legitymowanych mężczyzn zdradził silny zapach ropy. Kiedy na miejsce podjechali kryminalni, po konsultacji z dyżurnym, podjęto decyzję o ich zatrzymaniu. Przeszukując teren w pobliskich krzakach policjanci dodatkowo znaleźli schowaną pompkę do paliwa, kanistry i gumowy wąż. Mężczyźni nie potrafili wyjaśnić pochodzenia tych rzeczy, dlatego też weekend spędzili na komendzie w Pszczynie.

Funkcjonariusze ustalili, że paliwo zostało skradzione kilka godzin wcześniej z pięciu maszyn budowlanych i jednego autobusu. Ich łupem padło około 300 litrów paliwa.

Kolejną odsłoną prowadzonych czynności było ujawnienie w pomieszczeniu gospodarczym jednego z zatrzymanych dużej ilości artykułów spożywczych. Ustalono, że znalezione kawy i herbaty zostały skradzione dzień wcześniej z zaparkowanego przy ul. Antesa w Pszczynie tira.

W poniedziałek, 28 listopada prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Na chwilę obecną 25-latkowi z Pszczyny zarzuca się znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących policjantów, natomiast drugiemu 25-latkowi przywłaszczenie artykułów spożywczych, szeregu włamań do zbiorników z paliwem i kradzieży oleju napędowego oraz, podobnie jak u kolegi, znieważenie funkcjonariuszy.

Teraz o dalszym losie podejrzanych będzie decydował sąd i prokurator. (źródło: KPP Pszczyna)

ram

T G+ F

Zobacz także

300 metrów od okien
300 metrów od okien
WOLA: 310 litrów ropy w kilka godzin
WOLA: 310 litrów ropy w kilka godzin
W Kobiórze stanęły EkoSłupki. Pokażą jakość powietrza i stężenie pyłów zawieszonych
W Kobiórze stanęły EkoSłupki. Pokażą jakość powietrza i stężenie pyłów zawieszonych
W czasie mrozów zwracajmy uwagę na osoby bezdomne i samotne
W czasie mrozów zwracajmy uwagę na osoby bezdomne i samotne
Policjanci specgrupy „Speed” podsumowali miniony rok w Śląskiem
Policjanci specgrupy „Speed” podsumowali miniony rok w Śląskiem

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18