(fot. powiat)

Ujemne wyniki testów pracowników Starostwa Powiatowego

Powiat10.06.2020, 16:24

Pracownicy starostwa, przebywający w kwarantannie są zdrowi i od 10 czerwca będą mogli wrócić do pracy. O wykonaniu badań zdecydował Sanepid po tym, jak u jednej z pracownic stwierdzono zakażenie koronawirusem

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu (w poniedziałek późnym popołudniem), władze powiatu otrzymały informację, że u jednej z pracownic Starostwa Powiatowego w Pszczynie zdiagnozowano dodatni wynik testu na koronawirusa. Pracownica od tygodnia nie przychodziła już do pracy. Natychmiast podjęte zostały odpowiednie działania. Jeszcze przed objęciem oficjalną kwarantanną przez Sanepid, starosta poleciła pracę zdalną osobom z najbliższego otoczenia zakażonej. We wtorek w budynku odbyło się ozonowanie.

Ostatecznie po wywiadzie epidemiologicznym Sanepid objął kwarantanną domową ośmioro pracowników starostwa. Zdecydował także o pobraniu od nich wymazów. - Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że wyniki naszych pracowników są ujemne. Zostaną zwolnieni z kwarantanny i od jutra mogą wrócić do pracy. Wszystko wskazuje na to, że do zakażenia pracownicy doszło poza urzędem - mówi Szymon Sekta, sekretarz powiatu pszczyńskiego. Warto podkreślić, że pracownica nie miała kontaktu z klientami starostwa, ponieważ od połowy marca sprawy załatwiane są bez bezpośredniej obsługi klientów. Mieszkańcy przesyłają wnioski za pomocą platform elektronicznych lub wrzucają je do skrzynek podawczych w budynku.

Władze powiatu odpowiednio wcześnie wprowadziły procedury bezpieczeństwa w celu ochrony pracowników i mieszkańców. - Zapewniliśmy środki do dezynfekcji dla pracowników, maseczki i rękawiczki jednorazowe. Każdego dnia wszystkie powierzchnie są dezynfekowane, a dodatkowo raz w tygodniu odbywa się ozonowanie w budynku. Dokumenty, które wpływają do starostwa poddawane są kwarantannie. Wprowadziliśmy także indywidualne wydawanie mieszkańcom dokumentów na umówioną godzinę w specjalnie zabezpieczonym biurze, z zachowaniem środków ostrożności. Robimy wszystko, by ochronić pracowników i mieszkańców oraz zachować ciągłość pracy urzędu - podkreśla Szymon Sekta.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Dodatni wynik badania w kierunku koronawirusa u jednej z pracownic Starostwa
Dodatni wynik badania w kierunku koronawirusa u jednej z pracownic Starostwa
Zmiany w obsłudze Klientów starostwa
Zmiany w obsłudze Klientów starostwa
PALP: sezon oficjalnie zakończony
PALP: sezon oficjalnie zakończony
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny
Kolejna odsłona akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
Kolejna odsłona akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18