fot. PZS nr 1 w Pszczynie

Uczniowie Samochodówki wrócili ze stażu w Hiszpanii

Pszczyna24.03.2018, 09:16

11 marca grupa uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie wróciła z trzytygodniowego stażu w Hiszpanii. Wyjazd miał na celu podniesienie ich kompetencji zawodowych, społecznych i językowych.

Uczniowie kształcący się w zawodach technik chłodnictwa i klimatyzacji, mechanik pojazdów samochodowych i fryzjer swoje praktyki odbyli w hiszpańskich zakładach w Cordobie. Aż piętnastu uczniom zaproponowano pracę od zaraz lub po ukończeniu szkoły. Pozytywne opinie pracodawców świadczą o wysokich kompetencjach zawodowych i społecznych oraz dobrej znajomości języka obcego pszczyńskiej młodzieży.

W maju kolejna grupa wyjedzie tym razem do Niemiec, a następni uczniowie będą realizować swoje staże zagraniczne w 2019 r.

W trakcie tego wyjazdu młodzież nie tylko pracowała, ale także zwiedzała takie miasta jak: Malaga, Sewilla, Granada i oczywiście Cordoba. Miała także okazję zobaczyć chociażby ruiny Alhambra (Granada), Medinat Al Zahra, Italica. Udało się również dwukrotnie wyjść na kręgle czy skosztować ślimaków.

Celem trzytygodniowego stażu realizowanego w ramach projektu „Podwyższamy swoje kompetencje i umiejętności zawodowe!!!” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój było podniesienie kompetencji zawodowych, społecznych i kulturowych uczniów pszczyńskiej szkoły.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 od lat realizuje liczne projekty, których głównym celem jest zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności zarówno uczniów, jak i kadry nauczycielskiej. W ramach swojej działalności Samochodówka stara się umożliwiać uczniom wyjazdy na staże zagraniczne ze względu na przekonanie, że wnoszą one bardzo dużo w rozwój młodego człowieka i zwiększają jego szanse na lepszy start w dorosłe, nie tylko zawodowe życie. Udział w stażach pozwala na poszerzenie horyzontów. Zwiększa otwartość na społeczeństwo europejskie, a także pozwala inaczej, szerzej pojmować zmiany zachodzące w dzisiejszym świecie.

(Źródło: PZS nr 1 w Pszczynie)

man

T G+ F

Zobacz także

W Samochodówce wyłoniono sprawnego ślusarza
W Samochodówce wyłoniono sprawnego ślusarza
Kolejne zagraniczne staże dla uczniów i nauczycieli PZS nr 1
Kolejne zagraniczne staże dla uczniów i nauczycieli PZS nr 1
Jedź za darmo autobusem! Europejski Dzień bez Samochodu
Jedź za darmo autobusem! Europejski Dzień bez Samochodu
Powiat edukuje rodziców i nauczycieli z zagrożeń w sieci
Powiat edukuje rodziców i nauczycieli z zagrożeń w sieci
Noc Bibliotek w pszczyńskiej bibliotece
Noc Bibliotek w pszczyńskiej bibliotece

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18