(fot. archiwum)

Uczniowie poznali wyniki rekrutacji do szkół

Powiat17.07.2019, 13:34

We wtorek, 16 lipca absolwenci poznali wyniki tegorocznej rekrutacji do szkół średnich. W powiatowych technikach i szkołach branżowych są jeszcze wolne miejsca.

Coroczne analizy wskazują, że średnio 50% absolwentów pszczyńskich gimnazjów wybiera szkoły prowadzone przez powiat. W roku szkolnym 2018-2019 do klas pierwszych powiatowych szkół przyjęto 618 uczniów. Gimnazja w powiecie ukończyło 1200 absolwentów.

W tym roku sytuacja zdecydowanie się zmieniła. Mury powiatowych gimnazjów opuściło 1174 uczniów, natomiast szkół podstawowych 1235 absolwentów. To łącznie 2 tys. 409 uczniów. 

- Przygotowaliśmy ponad dwa razy więcej miejsc dla tegorocznych absolwentów, niż dotychczas. W ubiegłym roku powiatowe szkoły wybrało ponad 600 uczniów. W tym roku utworzyliśmy 1550 miejsc. Podwoiliśmy miejsca w technikach, szkołach branżowych oraz w liceum w Powiatowym Zespole Szkół nr 2. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie we wcześniejszych latach nabór odbywał się do sześciu oddziałów. W tym roku była możliwość uruchomienia ośmiu klas - czterech po szkole podstawowej i czterech po gimnazjum - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

We wtorek absolwenci poznali wyniki rekrutacji. Do szkół prowadzonych przez powiat (LO im. Bolesława Chrobrego, PZS nr 1, PZS nr 2 oraz ZSZiO w Woli) zakwalifikowanych zostało 1274 uczniów (664 po szkole podstawowej i 610 po gimnazjum). W powiatowych placówkach utworzone zostaną 24 oddziały po szkole podstawowej i 24 po gimnazjum. Do 24 lipca do godz. 15.00 uczniowie mają czas na donoszenie oryginałów świadectw i wyników egzaminów, potwierdzając tym samym ostatecznie wybór szkoły.

Uczniowie niezakwalifikowani do szkół, do których aplikowali, mogą skorzystać z oferty w placówkach, w których są jeszcze miejsca - zarówno w powiatowych szkołach (w technikach i szkołach branżowych) jak i szkołach prowadzonych przez gminy na terenie powiatu pszczyńskiego. 25 lipca rozpocznie się postępowanie uzupełniające.

(źródło: powiat)

Reklama

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

"Przedszkole dla każdego" - przedłużona rekrutacja
Ruszyła rekrutacja na bezpłatne zajęcia korekcyjne
Ruszyła rekrutacja na bezpłatne zajęcia korekcyjne
Ręce do góry Skolimowskiego w Pszczyńskim Klubie Filmowym
Ręce do góry Skolimowskiego w Pszczyńskim Klubie Filmowym
Goczałkowice: PKP PLK zmodernizuje linię kolejową i przystanek
Goczałkowice: PKP PLK zmodernizuje linię kolejową i przystanek
Wypadek w Studzionce: zderzenie ciągnika z samochodem osobowym
Wypadek w Studzionce: zderzenie ciągnika z samochodem osobowym

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20