fot. SP Pielgrzymowice

Uczennice z Pielgrzymowic na konferencji w Warszawie

Pielgrzymowice27.11.2018, 13:06

Uczennice Szkoły Podstawowej im. K. Miarki w Pielgrzymowicach wystąpiły jako prelegentki na konferencji w Warszawie.

21 listopada w Warszawie odbyła się konferencja otwierająca nowy program edukacyjny dla szkół organizowana przez Fundację Szkoła z Klasą oraz Google. Natalia i Marlena z klasy 8b SP w Pielgrzymowicach, przy wsparciu Marty Florkiewicz-Borkowskiej, przeprowadziły dla uczestników konferencji mini lekcję w formie warsztatów, dotyczącą szeroko pojętego bezpieczeństwa w sieci pt. „Udostępniaj z głową”.

Uczestnikami konferencji byli zaproszeni goście ze świata edukacji, przedstawiciele fundacji oraz innych organizacji pozarządowych, przedstawiciele instytucji naukowych, dziennikarze oraz przedstawiciel Ministerstwa Cyfryzacji - Lider Cyfryzacji w Polsce Grzegorz Zajączkowski. W sumie uczestników konferencji było około 35 osób. Marlena i Natalia były jedynymi uczennicami w tym gronie.

Konferencja oprócz inauguracji nowego programu była okazją, aby dowiedzieć się o kierunkach rozwoju edukacji i planach instytucji edukacyjnych, porozmawiać o obywatelstwie cyfrowym oraz o wzmacnianiu pozytywnych działań w Internecie.

(Źródło: SP Pielgrzymowice)

man

T G+ F

Zobacz także

W Pielgrzymowicach przekonują: słowa też mogą krzywdzić
W Pielgrzymowicach przekonują: słowa też mogą krzywdzić
Mądrzy Cyfrowi w Pielgrzymowicach
Mądrzy Cyfrowi w Pielgrzymowicach
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18