Art. spons. Ubezpieczenie turystyczne do Hiszpanii - ile kosztuje?

Kraj, Powiat Pszczyński14.09.2020, 21:00

Hiszpania to jedno z ulubionych miejsc urlopowych Polaków. Bez względu na to, czy w rachubę wchodzi plażowanie, zwiedzanie czy aktywny wypoczynek, wakacje w Hiszpanii to niezapomniane przeżycie. Wybierając się na Półwysep Iberyjski, warto pamiętać o wykupieniu polisy.

Jakie ubezpieczenie na wakacje w Hiszpanii: EKUZ czy polisa?

Zdaniem wielu osób Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego wyczerpuje temat ochrony ubezpieczeniowej. Tymczasem jak wynika z artykułu https://rankomat.pl/kraje/hiszpania, w praktyce jest inaczej. Posiadanie tego dokumentu nie zapewnia z automatu dostępu do bezpłatnej opieki medycznej. Karta nie obowiązuje w placówkach prywatnych, a leczenie publiczne nie jest w Hiszpanii całkowicie darmowe – pacjenci dopłacają z własnej kieszeni m.in. do leków czy leczenia stomatologicznego.

EKUZ nie pokrywa kosztów, np. transportu medycznego do Polski czy akcji ratowniczej. Nie uwzględnia ponadto licznych ryzyk, na jakie narażony jest turysta w Hiszpanii,  np. kradzieży bagażu czy utraty dokumentów.

Dodatkowa polisa turystyczna pozwoli skutecznie zadbać o bezpieczeństwo dzięki możliwości elastycznego dopasowania zakresu ochrony do konkretnych potrzeb.

Ubezpieczenie turystyczne do Hiszpanii – jak wybrać?

Wybór ubezpieczenia turystycznego do Hiszpanii podyktowany jest indywidualnymi przesłankami. Narzędzie na https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/ pozwoli szybko zorientować się w cenach i zawartości ofert. A także zamówić kompleksową ochronę zawierającą: 

·  koszty leczenia,

·  pakiet assistance z transportem medycznym i ratownictwem,

·  OC w życiu prywatnym zabezpieczające przed skutkami szkód nieumyślnie wyrządzonych osobom trzecim,

·  ubezpieczenie NNW zapewniające odszkodowanie w razie nieszczęśliwego wypadku,

·  ubezpieczenie bagażu.

Polisę można wzbogacić o inne rozszerzenia, m.in. sporty ekstremalne i wysokiego ryzyka, choroby przewlekłe (samo ubezpieczenie kosztów leczenia może nie wystarczyć przy komplikacjach zdrowotnych wynikających z choroby przewlekłej), odwołany lub opóźniony lot czy pandemia Covid-19.

Popularnym dodatkiem jest też tzw. klauzula alkoholowa obejmująca szkody wyrządzone przez ubezpieczonego po spożyciu alkoholu. Należy przypomnieć o ubezpieczeniu poszczególnych ryzyk na odpowiednio wysoką kwotę, np. w przypadku kosztów leczenia powinno to być co najmniej 25 tys. euro.

Przy zbyt niskiej sumie gwarantowanej odszkodowanie nie pokryje w całości wydatków związanych z likwidacją szkody, więc ubezpieczony będzie musiał partycypować w kosztach.

Ile kosztuje polisa turystyczna do Hiszpanii?

Cena polisy turystycznej do Hiszpanii to wypadkowa wielu czynników, głównie zakresu ochrony i wysokości sum gwarantowanych. Oto kilka propozycji z wyszukiwarki rankomat.pl – ubezpieczenie dla jednej dorosłej osoby na tygodniowy pobyt w Hiszpanii (wypoczynek i zwiedzanie).

1.  Polisa w Wiener w cenie 20 zł.

To najtańsza z dostępnych opcji z ubezpieczeniem kosztów leczenia na ponad 88,7 tys. zł (ok. 20 tys. euro), podstawowym assistance i ubezpieczeniem NNW opiewającym na 10 tys. zł. Polisa nie uwzględnia m.in. OC w życiu prywatnym, chorób przewlekłych i ubezpieczenia bagażu.

2. Polisa w Signal Iduna w cenie 32,01 zł.

Suma ubezpieczenia wynosi 40 tys. euro. Oferta obejmuje m.in. ubezpieczenie NNW (30 tys. zł), ubezpieczenie bagażu (1 tys. zł), ubezpieczenie dla aktywnych (łącznie 83 sporty) oraz zachorowania na Covid-19. Brak tu np. OC w życiu prywatnym.

3. Polisa w AXA Assistance w cenie 85,55 zł.

Suma ubezpieczenia wynosi 40 mln zł. Bagaż ubezpieczony jest na 6 tys. zł. OC w życiu prywatnym i ubezpieczenie dla aktywnych mają sumy gwarantowane po 1,5 mln zł, a następstwa nieszczęśliwych wypadków ubezpieczone są na 150 tys. zł.  

4. Polisa w TU Europa w cenie 130 zł.

Najdroższy wariant ubezpieczenia z sumą gwarantowaną 300 tys. euro. Obejmuje m.in. bagaż (1 tys. euro), OC w życiu prywatnym (100 tys. euro), NNW (10 tys. euro), ubezpieczenie dla aktywnych (100 tys. euro) i zachorowania na Covid-19.

T G+ F

Zobacz także

Samorządowcy omawiali wspólne kierunki transformacji
Samorządowcy omawiali wspólne kierunki transformacji
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony
SQL: 16