Tysiące ludzi w Pszczynie

28.06.2007, 12:19

Pszczyna

Znowu możemy śmiało napisać, że Wielki Piknik Pszczyński z TV Katowice udał się znakomicie.


Udało się pobić kulinarny rekord Guinessa (na najdłuższe ciasto i największą ilość kopytek). Był chód sportowy z Robertem Korzeniowskim. Wielokrotny mistrz olimpijski uczył tych najmłodszych i tych starszych, jak poprawnie maszerować.

Wielką widownię zgromadził Marcin Daniec. Wiele osób śmiało się do łez z jego żartów.Tradycją pikniku, który przypomnijmy, odbywa się z okazji święta narodowego Słowenii, jest wreczanie statuetek Orli Laur dla osób i instytucji, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju współpracy międzynarodowej. Tradycją jest też sadzenie drzewka. W tym roku była to magnolia, którą posadzono z okazji 50. rocznicy traktatu rzymskiego.

Na scenie zobaczyliśmy też wielu muzyków, m.in. zespół Avocado, Tobiego z Niemiec, czy gwiazdę słoweńskiej muzyki, Teja Haver.

Na koniec scenę we władanie wzięła Mandaryna, która z kilkunastoosobową grupą tancerzy rozbawiła publiczność do czerwoności. Nie zabrakło też pokazu sztucznych ogni, a konsul Słowenii, Mieczysław Barański już teraz zapewnił, że w przyszłym roku piknik znowu odbędzie się w Pszczynie.

Udało pobić się kulinarny rekord Guinessa. Nie byłoby łatwo, gdyby nie Piekarnia-Cukiernia Brzęczek. Firma udostępniła swoich pracowników oraz maszyny. Dodatkowo ktoś musiał na rynek przywieść kilogramy ciasta potrzebnego do wykonania kopytek. Każdy wierzył, że rekord padnie, a wiara czyni cuda.

29 czerwca do Redakcji naszego portalu trafiły podziękowania burmistrza Pszczyny skierowane do Honorowego Konsula Słowenii Mieczysława Barańskiego. Oto ich treść:

Pszczyna, 29 czerwca 2007 r.
Pan
Mieczysław Marian Barański
Konsul Honorowy Słowenii

Szanowny Panie Konsulu,
już po raz piąty odbył się w naszym mieście Wielki Piknik Pszczyński z okazji Święta Narodowego Słowenii. Wydarzenie to na stałe wpisało się w harmonogram organizowanych w Pszczynie cyklicznych imprez plenerowych, stając się – obok Dni Pszczyny – imprezą o największym rozmachu organizacyjnym i ponadlokalnym zasięgu.
O popularności i sukcesie Pszczyńskiego Pikniku najlepiej świadczą kilkunastotysięczne rzesze turystów z całego regionu, którzy w tym dniu odwiedzają nasze miasto.
Ponadto Pszczyna co roku ma zaszczyt gościć u siebie wybitnych przedstawicieli świata polityki, kultury i sportu. Wszystko to współtworzy pozytywny wizerunek naszego miasta, przyczyniając się jednocześnie do jego wyjątkowej i niezwykle skutecznej promocji.

Zdaję sobie sprawę, że powodzenie w realizacji tak dużego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe bez prawdziwego zaangażowania i dobrej współpracy wielu osób, służb, firm
i instytucji. Słowa największego uznania wraz z serdecznymi podziękowania chciałbym jednak przekazać na Pańskie ręce, gdyż jestem głęboko przekonany, że to Pański entuzjazm, niespożyta energia oraz szczególne zdolności organizacyjne czynią
z Pszczyńskiego Pikniku imprezę tak wielkiego formatu.

Mając nadzieję na owocną i równie udaną współpracę w przyszłości,
pozostaję z wyrazami głębokiego szacunku.

Burmistrz Pszczyny
Krystian SzostakZobacz galerie zdjęć, fot. infopres, Gazeta Pszczyńska”

Chód z Robertem Korzeniowskim

Najdłuższe kopytko świata

Orle Laury i sadzenie drzewka

Zawody w wyciskaniu sztangi

Marcin Daniec i inni

Show Mandaryny

infopres

T G+ F

Zobacz także

Ukradł 3 tysiące paczek papierosów!
Ukradł 3 tysiące paczek papierosów!
Pszczyna: Książka za 2 tysiące!
Pszczyna: Książka za 2 tysiące!
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18