Tylko pozazdrościć

05.12.2012, 11:01

Pawłowice

Projektanci i wykonawcy przebudowy urzędu pożenili tradycję z nowoczesnością.


Przebudowany budynek Urzędu Gminy Pawłowice otwarto z pompą 29 listopada. - Cieszymy się że mieszkańcy mają nowoczesny urząd, w którym w komfortowych warunkach mogą załatwić swoje sprawy – mówił zadowolony wójt Pawłowic, Damian Galusek.
Mieszkańcy korzystają z urzędu już od kilku tygodni. - Przyszedłem załatwić REGON. Pierwsze wrażenia są pozytywne. Podoba mi się tutaj, widać tę nowoczesność. Z inną myślą budowało się kilkadziesiąt lat temu, a z inną myślą teraz – mówi Henryk Kolus z Pawłowic.

Dotychczasowy budynek urzędu przy ul. Zjednoczenia 60 został oddany do użytku w 1975 r. Ze względu na ilość spraw, które przypisano samorządom gminnym, szczególnie po przemianach ustrojowych w latach 90. ubiegłego wieku, budynek stał się zbyt mały i część referatów musiano przenieść do innych budynków, często znajdujących się w dużej odległości od głównej siedziby urzędu. - Kiedy przeprowadzaliśmy badania ankietowe dotyczące satysfakcji klientów, wielu mieszkańców postulowało, aby wszystkie sprawy można było załatwić w jednym miejscu. Rozbudowa urzędu była konieczna, aby sprostać obecnym i przyszłym potrzebom naszych mieszkańców oraz podnieść komfort ich obsługi – mówi wójt Damian Galusek.

Rozbudowę budynku rozpoczęto 23 sierpnia 2011 r., a zakończono 30 września 2012 r. Autorem projektu była Pracownia Projektowa F-11 z Krakowa, natomiast projektantem architekt Marcin Furtak. Wykonawcą robót było wyłonione z przetargu nieograniczonego konsorcjum firm: PHU „Doro” Maria i Piotr Furczyk z Pszczyny, ZPHU Plater Sylwester Pławecki, Leszek Pławecki z Łąki oraz Instalatorstwo Elektryczne Bronisław Skrobol z Pszczyny. Damian Galusek podkreśla terminowość zakończenia robot, tym bardziej że teren budowy był w zasięgu szkód górniczych, a budynek przez lata osiadał nierównomiernie.

Powierzchnia użytkowa przebudowanego urzędu to 1984,72m². Łączna kwota poniesiona na tę inwestycję wynosi 9 mln 38 tys. 208,14 zł. Gmina złożyła już wniosek o zwrot kosztów zabezpieczenia na szkody górnicze przez KWK „Pniówek”. Obecnie trwa procedura weryfikacji kosztów przez kopalnię.

jack

T G+ F

Zobacz także

Tylko w Suszcu
Tylko w Suszcu
Tylko przelewem
Tylko przelewem
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18