(fot. powiat)

Trwa remont Wiejskiej w Grzawie

Grzawa02.06.2020, 06:44

Remont ul. Wiejskiej w Grzawie wkroczył w kolejny etap. Aktualnie trwają prace nad wymianą nawierzchni jezdni na długości ponad jednego kilometra.

Końcem kwietnia rozpoczął się remont ul. Wiejskiej w Grzawie. Wykonawca zakończył prace brukarskie wzdłuż drogi powiatowej, polegające na przełożeniu nawierzchni chodnika oraz wymianie najbardziej uszkodzonych krawężników.

- Przeprowadzone prace zostały wykonane w zakresie uzgodnionym wspólnie z Radą Sołecką Grzawy oraz przedstawicielami gminy Miedźna. Obecnie przystąpiliśmy do kolejnego etapu związanego z wymianą nawierzchni jezdni - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Wzdłuż drogi powiatowej trwa frezowanie profilujące. Po zakończeniu tych prac zostaną ułożone dwie nowe warstwy nawierzchni jezdni. Ostatni etap remontu będzie polegał na wykonaniu wjazdów i regulacji wpustów ulicznych.

Przypomnijmy, że wyłoniona w przetargu firma Drogród z Ćwiklic remontuje drogę za niemal 650 tys. zł. Koszty zostaną pokryte przez powiat pszczyński oraz gminę Miedźna po połowie.

Ogłoszone zostało kolejne postępowanie na wykonanie prac dodatkowych - m.in. remontu fragmentów chodnika i zjazdów do posesji.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Trwa remont Górniczej w Pawłowicach
Trwa remont Górniczej w Pawłowicach
Remont cząstkowy na DW 933
Remont cząstkowy na DW 933
PALP: sezon oficjalnie zakończony
PALP: sezon oficjalnie zakończony
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18