Turniej szachów szybkich

08.01.2009, 11:52

Pszczyna

Mocnym akordem rozpoczęło Pszczyńskie Stowarzyszenie Szachowe Nowy Rok 2009, organizując w dniu 3 stycznia 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie, tradycyjnie już rozgrywany Noworoczny Turniej Szachów Szybkich. Grano 9 rund w tempie po 15 minut na zawodnika.
W turnieju uczestniczyło 78 zawodników z całego kraju, w tym między innymi 3 mistrzów federacyjnych, 4 kandydatów na mistrza. Podobnie duży był rozstęp wieku uczestników - najmłodszy miał 7 lat, a najstarszy 84 lata!

Arbitrem Turnieju był Sędzia Klasy Państwowej Bogdan Obrochta, który doskonale wywiązał się z swojego trudnego zadania, przy tak dużej ilości grających. Gra była zacięta i na dobrym poziomie, gdyż walczono o wysokie nagrody pieniężne i rzeczowe, o które postarali się organizatorzy.  
Zwyciężył Mistrz Federacyjny Mateusz Kuzioła z GKS Pniówek - Pawłowice Śl. wynikiem 8 pkt., przed również MF Piotrem Muletem - 7,5 pkt., członkiem TMS Roszada Gliwice. Trzecie miejsce zajął zawodnik I kat. Grygierczyk Wojciech z UKS Pałac Młodzieży Katowice, wynikiem 7,0 pkt.  W klasyfikacji końcowej pierwszym zawodnikiem z Pszczyńskiego Stowarzyszenia Szachowego był Jacek Borys, który wyprzedził Grzegorza Przemyka.

Turniej zakończono rozdaniem licznych nagród pieniężnych, rzeczowych, i pucharów dla w/w zwycięzców, a poza nimi dla najlepszych w swoich kategoriach do rankingu 2000 pkt., 1800 pkt., najlepszej kobiety, najlepszego zawodnika powyżej 60 lat i trzech najlepszych juniorów do lat 14.
      
Na marginesie powyższego, godne uwagi jest odnotowanie faktu, że w zakończonym w dniu 4 stycznia 2009 r. Międzynarodowym Noworocznym Turnieju Szachowym Cracovia” w Krakowie, inny utalentowany pszczyński junior Eneasz Wiewióra, osiągnął duży sukces wypełniając normę na tytuł kandydata na mistrza!

Ludwik Kamiński

ram

T G+ F

1

1

Zobacz także

Turniej szachów szybkich
Turniej szachów szybkich
Przełom Szybkich Bananów
Przełom Szybkich Bananów
gorący temat
Tegoroczne „Żubrowisko” odbędzie się we wrześniu
Tegoroczne „Żubrowisko” odbędzie się we wrześniu
Jak głosowali mieszkańcy powiatu w II turze wyborów prezydenckich?
Jak głosowali mieszkańcy powiatu w II turze wyborów prezydenckich?
Kryterium Kolarskie zostaje odwołane
Kryterium Kolarskie zostaje odwołane

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18