(fot. POSiR)

Turniej finałowy XII Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu

Pszczyna09.01.2020, 11:31

W niedzielę, 5 stycznia w hali POSiR odbył się turniej finałowy XII Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu o Puchar Firmy "Ziobro S.C." Do ostatecznej rozgrywki stanęły po cztery drużyny w kategoriach żaków, orlików, młodzików i trampkarzy, wyłonione w grudniowych eliminacjach.

Jako pierwsi, finałowe granie zaczęli najmłodsi. Wśród żaków (roczniki 2011-2013) najlepiej spisali się zawodnicy Akademii Młodego Piłkarza z Pszczyny, którzy wygrali dwa mecze i raz zremisowali. Drugie miejsce zajął LKS Wisła Wielka dzięki wygranej w ostatnim meczy z drugim zespołem Akademii BVB im. Łukasza Piszczka. Na czwartym miejscu sklasyfikowany został pierwszy zespół Akademii BVB.

Najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w kategorii orlików. Między GKS Pniówek 74 Pawłowice, pszczyńską Iskrą i KS Football Project potrzebna była mała tabela uwzględniająca mecze tylko tych trzech drużyn (wszystkie wygrały dwukrotnie), czwarty LKS Wisła Wielka nie zdobył punktu. Pniówek i Iskra miały różnicę bramek 4-4, Football Project 2-2. W myśl zapisu w regulaminie o większej ilości strzelonych goli, o triumfie zadecydowały rzuty karne, wykonywane przez zawodników z Pawłowic i Pszczyny. Bohaterem okazał się golkiper Pniówka Bartosz Wierdak, który obronił dwa strzały, i dzięki niemu Pniówek wygrał 2-1, zajmując pierwsze miejsce.

Wśród młodzików decydujący okazał się już pierwszy mecz, w którym Akademia Młodego Piłkarza Pszczyna pokonała Iskrę 2-1. Obie drużyny wygrały potem spotkania z UKS SPS Wola (zajął trzecie miejsce) i LKS AP 21 Łąka i to AMP z kompletem punktów został zwycięzcą.

Z kolei w kategorii trampkarzy w pierwszym spotkaniu pomiędzy dwoma zespołami pszczyńskiej Iskry padł bezbramkowy remis. W kolejnych meczach skuteczniejsza była drużyna z rocznika 2006 trenera Pawła Zjawińskiego, występująca jako Iskra II. Dzięki temu triumfowała w Mistrzostwach, wyprzedzając starszych o rok klubowych kolegów (trener Mateusz Pelikański) lepszą różnicą bramek. Na najniższym stopniu podium stanął LKS AP 21 Łąka, dzięki wygranej z LKS Brzeźce.

Po zakończeniu rywalizacji w każdej kategorii odbywała się ceremonia dekoracji drużyn i zawodników. Puchary, dyplomy, medale, okolicznościowe koszulki XII Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu wręczali: wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski, dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Maciej Stieber oraz przedstawiciel Firmy "Ziobro S.C." Jan Kurczyna. Ponadto najlepsi zawodnicy odebrali statuetki i nagrody rzeczowe, a zwycięskie drużyny nagrodzone zostały czekami na zakup sprzętu sportowego, ufundowanymi przez Firmę "Ziobro S.C."

Turniej Finałowy - XII Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu o Puchar Firmy Ziobro S.C., hala POSiR Pszczyna, 5 stycznia 2020

Klasyfikacja - kategoria żaki:
1. Akademia Młodego Piłkarza Pszczyna, 2. LKS Wisła Wielka, 3. Akademia BVB im. Łukasza Piszczka II, 4. Akademia BVB im. Łukasz Piszczka I.

Wyróżnienia: Szymon Zachara (Akademia Młodego Piłkarza Pszczyna), Aleks Woźniczka (LKS Wisła Wielka), Bartosz Czarnuch (Akademia BVB im. Łukasza Piszczka II), Ignacy Dzida (Akademia BVB im. Łukasz Piszczka I).

Klasyfikacja - kategoria orliki:
1. GKS Pniówek 74 Pawłowice, 2. MKS Iskra Pszczyna, 3. KS Football Project, 4. LKS Wisła Wielka.
Król strzelców: Szymon Mazurczyk (MKS Iskra Pszczyna)
[b]Najlepszy bramkarz: Bartosz Wierdak (GKS Pniówek 74 Pawłowice)
Najlepszy zawodnik:[/b] Rafał Kwaśny (KS Football Project)

Klasyfikacja - kategoria młodziki:
1. Akademia Młodego Piłkarza Pszczyna, 2. MKS Iskra Pszczyna, 3. UKS SPS Wola, 4. LKS AP 21 Łąka.
Król strzelców: Kacper Ryguła (MKS Iskra Pszczyna)
Najlepszy bramkarz: Oliwier Tomala (UKS SPS Wola)
Najlepszy zawodnik: Jakub Kubica (Akademia Młodego Piłkarza Pszczyna)

Klasyfikacja - kategoria trampkarze:
1. MKS Iskra Pszczyna II, 2. MKS Iskra Pszczyna I, 3. LKS AP 21 Łąka, 4. LKS Brzeźce.
Król strzelców: Przemysław Mizera (MKS Iskra Pszczyna II)
Najlepszy bramkarz: Jakub Kotas (LKS AP 21 Łąka)
Najlepszy zawodnik: Szymon Muras (MKS Iskra Pszczyna II)

W mistrzostwach wzięło udział 697 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali 74 drużyny z 22 klubów i szkółek piłkarskich działających na terenie powiatu pszczyńskiego.

Organizatorem XII Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a głównym sponsorem Firma "Ziobro S.C.". Patronat honorowy objęła Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

(źródło: POSiR)

KK

T G+ F

Zobacz także

Awans do szesnastki najlepszych drużyn Futsalu
Awans do szesnastki najlepszych drużyn Futsalu
22. Noworoczny Turniej Badmintona
22. Noworoczny Turniej Badmintona
Dron sprawdzał czym palą mieszkańcy Pszczyny
Dron sprawdzał czym palą mieszkańcy Pszczyny
Zakończyła się przebudowa ulicy Krasińskiego
Zakończyła się przebudowa ulicy Krasińskiego
Sytuacja epidemiologiczna w powiecie
Sytuacja epidemiologiczna w powiecie
Niemal 750 mieszkańców powiatu skorzystało już z bezpłatnej pomocy prawnej
Niemal 750 mieszkańców powiatu skorzystało już z bezpłatnej pomocy prawnej
Stworzyła podopiecznym prawdziwy dom
Stworzyła podopiecznym prawdziwy dom
Szybka kolej ominie gminę Pawłowice
Szybka kolej ominie gminę Pawłowice

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18