I LO im. B. Chrobrego (fot. powiat)

Trzy szkoły z powiatu wśród najlepszych placówek w kraju

Powiat11.01.2017, 09:51

I LO im. B. Chrobrego w Pszczynie, LO im. prof. Z. Religi w Gilowicach oraz technikum w ZSO w Pawłowicach znalazły się w prestiżowym, ogólnopolskim rankingu czasopisma „Perspektywy”.

Najwyżej wśród szkół z powiatu pszczyńskiego sklasyfikowano I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Placówka zajęła 216. miejsce w kraju i 28. w województwie śląskim. To duży awans w porównaniu do zeszłego roku, kiedy szkoła zdobyła 302. pozycję.

- Samo znalezienie się w rankingu jest już bardzo dużym sukcesem. Szkoły, żeby być brane pod uwagę muszą spełnić określone warunki. Z ok. 1 500 szkół w kraju wybiera się później 500 najlepszych - mówi Renata Dyrda, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. - Ten sukces udało się osiągnąć dzięki ciężkiej pracy uczniów, zaangażowaniu nauczycieli, dobrej współpracy szkoły z rodzicami, a także różnorodności zajęć, jakie oferujemy - podkreśla.

Ale nie tylko "Chrobry" został wyróżniony w corocznym rankingu "Perspektyw". Wśród liceów 455. miejsce w kraju zajęło Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach (48. pozycja w województwie śląskim).

W rankingu techników 175. miejsce w Polsce i 30. w województwie zajęło technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Technika natomiast oceniano za pomocą czterech kryteriów, tj.: sukcesów szkoły w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych, wyników matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyników egzaminu zawodowego.

pako

T G+ F

Zobacz także

LO im. Chrobrego i technikum w Pawłowicach wśród najlepszych
LO im. Chrobrego i technikum w Pawłowicach wśród najlepszych
Chrobry i Gilowice wśród najlepszych ogólniaków w kraju
Chrobry i Gilowice wśród najlepszych ogólniaków w kraju
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Święto Teatru z POPP
Święto Teatru z POPP

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18