plakat wydarzenia

Trwają zapisy na XVI Turniej Zespołów Ludowych w Suszcu

Suszec22.08.2019, 13:42

Turniej Zespołów Ludowych im. Mariana Cieśli „Jak ze Susca powandruje” do tej pory był wydarzeniem kierowanym do zespołów ludowych wywodzących się z Ziemi Pszczyńskiej. Od tego roku organizatorzy zapraszają do udziału także zespoły z całego województwa śląskiego i województw ościennych.

XVI Turniej Zespołów Ludowych odbędzie się dniu 3 listopada 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu.  Zgłoszenia można wysyłać do 20 września 2019 roku.

W tym roku wystąpić będzie mogło 18 zespołów: 3 z terenu gminy Suszec oraz  15 wybranych przez organizatorów spośród zgłoszeń. Preferowane będą zespoły, które nie brały jeszcze udziału w turnieju lub brały udział dawno.

W tegorocznej edycji wykonywane mogą być tylko pieśni ze śpiewnika „Koło mego łokiyneczka. Pieśni ludowe Ziemi Pszczyńskiej ze zbiorów rękopiśmiennych Mariana Cieśli” pod red. Joanny Glenc wydanego w ubiegłym roku. Śpiewnik można pobrać bezpłatnie na stronie GOK Suszec.

Ideą turnieju jest pielęgnowanie i propagowanie ludowych tradycji śpiewaczych, integracja środowiska artystycznego i stwarzanie okazji do wspólnego dbania o dziedzictwo kulturowe. Nowa formuła turnieju, otwierająca go na zespoły również spoza Ziemi Pszczyńskiej, ma na celu urozmaicenie i wzbogacenie wydarzenia, poszerzenie kontaktów oraz możliwości współpracy artystycznej zespołów ludowych.

Więcej informacji, dane kontaktowe z organizatorami, śpiewnik, a także materiały zgłoszeniowe i regulamin można znaleźć na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu.

Reklama
                           

Reklama
                

 

AR

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Styczniowe Kino z Klasą
Styczniowe Kino z Klasą
Styczniowa Niedziela z Bajką
Styczniowa Niedziela z Bajką
Nielegalna bimbrownia w Jarząbkowicach. Właściciel zostanie ukarany
Nielegalna bimbrownia w Jarząbkowicach. Właściciel zostanie ukarany
Pszczyńskie specjały na targach w Berlinie
Pszczyńskie specjały na targach w Berlinie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20