(fot. UM Pszczyna)

Trwa remont zabytkowego kościoła w Łące

Łąka06.07.2019, 08:53

Pszczyna udzieliła dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy budynku wpisanym do rejestru zabytków. 10 tys. zł trafiło do Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Św. Mikołaja w Łące.

- Od wielu lat gmina wspiera działania związane z odrestaurowaniem zabytkowych obiektów. Dzięki temu można uchronić je przed zniszczeniem. Wielokrotnie przeznaczaliśmy środki na dofinansowanie prac remontowych i konserwatorskich obiektów zabytkowych takich jak kościół w Ćwiklicach, rzeźbę św. Michała Archanioła, a także konserwację obrazów Stacji Drogi Krzyżowej w Kościele Parafialnym w Wiśle Małej, czy krzyża przy ul. Partyzantów - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Dotacja została przeznaczona na odnowienie stolarki drzwiowej budynku kościoła od zewnątrz. Prace maja zakończyć się do 31 grudnia br.

Obecnie w kościele trwa również wymiana pokrycia dachowego oraz odnowa elewacji. W poprzednich tygodniach odrestaurowane zostały krzyże na szczycie kościoła oraz dzwonnicy przykościelnej.

(źródło: UM Pszczyna)

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

Na ratowanie zabytków
Na ratowanie zabytków
Podziękowali ks. Krystianowi Janko za 28 lat posługi
Podziękowali ks. Krystianowi Janko za 28 lat posługi
Nowe mieszkania socjalne w Woli
Nowe mieszkania socjalne w Woli
Na Słonecznej posadzą 76 klonów
Na Słonecznej posadzą 76 klonów

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19